Wpisz i kliknij enter

Eksperymentalne oblicze RPA – część #3

[wide] [/wide]

A Skyline On Fire jest to duet, a tworzą go: CF Haasbroek i Werner Burger. Niewiele o nich wiadomo, poza tym, że mieszkają i tworzą swoją muzykę w Pretorii.

Zadebiutowali w 2010 roku wydając swój pierwszy materiał pt. „Slow”. Całą płytę można odsłuchać i pobrać za darmo – kliknij tutaj.

Album „Slow” okazał się intrygującym wydawnictwem, czego dowodem jest chociażby recenzja Rogera Younga, którą można przeczytać tutaj. Sami artyści, określają swój styl jako „mantra pop”. Dużo jest odniesień w ich muzyce do brzmień kojarzonych z electro-popem, synth-popem, new wave’m, ale sklasyfikować i zamknąć ich twórczość do konkretnej szuflady jest bardzo ciężko. Wyczuwalna jest w ich utworach fascynacja eksperymentalną elektroniką i to z różnych stylistyk.
http://askylineonfire.bandcamp.com/track/up

Pod koniec lipca 2012 roku ukazał się ich drugi album, nagrany razem z południowoafrykańskim producentem i muzykiem Jacobem Israelem. We wspólnym projekcie A Skyline On Fire & Jacob Israel nagrali płytę „Songs For Sunrise”. Historia powstawania tego krążka ma duży związek z kinem, gdyż jest to soundrack do niemego filmu „Wschód słońca” z 1927 roku w reżyserii Friedricha Wilhelma Murnau’a. Reżysera pamiętamy z wprowadzenia nowych technik operowania kamerą. „Wschód słońca” to ówczesny zdobywca Oscara.
http://songsforsunrise.bandcamp.com/track/a-song

CF Haasbroek i Werner zdradzają przy opisie płyty “Songs For Sunrise”, iż cała przygoda z nagrywaniem albumu zaczęła się w 2011 roku, kiedy dostali propozycję od ekipy festiwalu iMPAC, aby przygotować ścieżkę dźwiękową do tego kultowego obrazu. Pełni obaw i raczej lekko przerażeni, przystąpili do komponowania muzyki. Tym razem wspomógł ich Jacob Israel, który jest bardzo cenionym producentem w RPA. Sam również tworzy i wydaje solowe albumy i ma już na koncie trzy pozycje. Fascynuje go brzmienie słynnego islandzkiego studia nagraniowego Greenhouse Studios – dowodzonego przez Valgeira Sigurdssona.
http://songsforsunrise.bandcamp.com/track/the-woman

Muzycznie „Songs For Sunrise” to mieszanina wielu estetyk – od bardzo dobrych songwriterskich numerów po eksperyment, czyli drone, noise, ambient aż do niecodziennej interpretacji utworu Eltona Johna – „Sacrifice”.

Całą płytę można odsłuchać i pobrać za darmo – kliknij tutaj.

 

 

Ważne strony:

www.askylineonfire.bandcamp.com/

www.askylineonfire.blogspot.com/

www.benjaminstudio.co.za

www.blog.benjaminstudio.co.za

www.jacobisrael.bandcamp.com

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy