Wpisz i kliknij enter

Leigh Hannah

The Townhouses to solowy projekt Leigha Hannaha mieszkającego w Melbourne. Hannah ma już na swoim koncie kilka tras europejskich, gdzie supportował m.in. przed Toro Y Moi, Sun Araw, Prince Rama, Seaworthy czy Pantha Du Prince.

Pierwsze jego wydawnictwo „Fine” pochodzi z 2009 roku i jest to EP-ka, na której znajdziemy dwa nagrania, zainspirowane obrazami malarza Tahira Salahova z Azerbejdżanu. Okładka EP-ki „Fine” jest jedną z prac tego artysty pt. „Cordoba, Hiszpania” z 1975 roku.

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/fine-2

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/pear

Pierwszy dłuższy materiał opublikował w lipcu 2010 roku i była to płyta pt. „Island”. Od samego początku w jego muzyce dominują brzmienia gamelanu w zestawieniu z elektroniką. Płytę wypełniła w całości muzyka instrumentalna.

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/jigsaws-under-the-clouds

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/asleep

W styczniu 2011 roku przyszedł czas na kolejną EP-kę pt. „Backyard” z gościnnym udziałem Hamisha Brooke’a (śpiew, trąbka).

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/backyard

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/indian-elephant

W listopadzie tego roku ukazał się jego kolejny album pt. „Diaspora”, nakładem australijskiej wytwórni z Sydney Yes Please Records. Wykorzystane brzmienia gamelanu (tradycyjne instrumenty muzyczne wywodzące się z Bali, Jawy i Indonezji) nadają kompozycjom Leigha Hannaha repetytywny i transowy charakter, szczególnie w warstwie rytmicznej. Sprawia to, iż mamy tropikalną mieszankę współczesnej elektroniki, ambientu i słodkiego dream popu. Hannah tworzy eksperymentalne kolaże dźwiękowe, ale o wietrznie lekkim klimacie. Nie jest to noise, drone etc. Połamana rytmika nagrań jest w ciekawy sposób kontrastowana z wokalami zaproszonych muzyków. W poszczególnych kompozycjach pojawili się tacy artyści jak choćby włoski twórca Giorgio Tuma w utworze „Talk” i Felix Weatherbourne w kompozycji „Geography”.

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/heartsick

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/talk-feat-giorgio-tuma

Yespleaserecords »
Profil na Facebooku »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Endrave
Endrave
11 lat temu

No bez wątpienia… muzyka niesamowita… Oczywiście też szanowny redaktorze po raz kolejny udawadnia pan swoją kapitalną jakość na portalu…

Iwona
Iwona
11 lat temu

Pan redaktor muzykę wyciąga jak Pan Kleks z kieszeni-wyciąga i wyciąga!

Grzesiek Bojanek
11 lat temu

Skąd szanowny redaktor bierze te wynalazki? Ciekawe…

Polecamy