Wpisz i kliknij enter

Leigh Hannah

The Townhouses to solowy projekt Leigha Hannaha mieszkającego w Melbourne. Hannah ma już na swoim koncie kilka tras europejskich, gdzie supportował m.in. przed Toro Y Moi, Sun Araw, Prince Rama, Seaworthy czy Pantha Du Prince.

Pierwsze jego wydawnictwo „Fine” pochodzi z 2009 roku i jest to EP-ka, na której znajdziemy dwa nagrania, zainspirowane obrazami malarza Tahira Salahova z Azerbejdżanu. Okładka EP-ki „Fine” jest jedną z prac tego artysty pt. „Cordoba, Hiszpania” z 1975 roku.

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/fine-2

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/pear

Pierwszy dłuższy materiał opublikował w lipcu 2010 roku i była to płyta pt. „Island”. Od samego początku w jego muzyce dominują brzmienia gamelanu w zestawieniu z elektroniką. Płytę wypełniła w całości muzyka instrumentalna.

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/jigsaws-under-the-clouds

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/asleep

W styczniu 2011 roku przyszedł czas na kolejną EP-kę pt. „Backyard” z gościnnym udziałem Hamisha Brooke’a (śpiew, trąbka).

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/backyard

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/indian-elephant

W listopadzie tego roku ukazał się jego kolejny album pt. „Diaspora”, nakładem australijskiej wytwórni z Sydney Yes Please Records. Wykorzystane brzmienia gamelanu (tradycyjne instrumenty muzyczne wywodzące się z Bali, Jawy i Indonezji) nadają kompozycjom Leigha Hannaha repetytywny i transowy charakter, szczególnie w warstwie rytmicznej. Sprawia to, iż mamy tropikalną mieszankę współczesnej elektroniki, ambientu i słodkiego dream popu. Hannah tworzy eksperymentalne kolaże dźwiękowe, ale o wietrznie lekkim klimacie. Nie jest to noise, drone etc. Połamana rytmika nagrań jest w ciekawy sposób kontrastowana z wokalami zaproszonych muzyków. W poszczególnych kompozycjach pojawili się tacy artyści jak choćby włoski twórca Giorgio Tuma w utworze „Talk” i Felix Weatherbourne w kompozycji „Geography”.

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/heartsick

http://thetownhouses.bandcamp.com/track/talk-feat-giorgio-tuma

Yespleaserecords »
Profil na Facebooku »
Profil na Facebooku »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Endrave
Endrave
9 lat temu

No bez wątpienia… muzyka niesamowita… Oczywiście też szanowny redaktorze po raz kolejny udawadnia pan swoją kapitalną jakość na portalu…

Iwona
Iwona
9 lat temu

Pan redaktor muzykę wyciąga jak Pan Kleks z kieszeni-wyciąga i wyciąga!

Grzesiek Bojanek
9 lat temu

Skąd szanowny redaktor bierze te wynalazki? Ciekawe…

Polecamy