Wpisz i kliknij enter

Wspólny projekt Lindstrøma i Todda Terje

Producenci z Norwegii postanowili wspólnie zacząć rok – singlem „Lanzarote” i trasą koncertową.

Rok 2012 był bardzo pracowity dla Hansa-Petera Lindstrøma. Wydał dwa albumy – „Six Cups of Rebel” oraz „Smalhans”, dość różne od siebie i różnie przyjęte (ja wbrew większości wyżej oceniam „Six Cups of Rebel”), jednak ukazujące jak pracowitym i poszukującym artystą jest.

Podczas pracy nad „Smalhans”, w miksowaniu i edycji Lindstrømowi pomagał Todd Terje. W przeciwieństwie do Lindstrøma, Terje nie wydał żadnego albumu, bo wystarczyła mu jedna EPka żeby podbić parkiety – „In The Arps EP” została zauważona w wielu podsumowaniach roku.

Tak rozpoczęła się współpraca dwóch producentów, która zaowocowała wspólnymi planami na rok 2013. Duet Lindstrøm & Todd Terje wystąpi na największych europejskich festiwalach – Melt!, Sonar, Nuit Sonores, A Day At The Park. Na razie nie słychać o planach występów w Polsce, ale kto wie…

Do przyjścia na ich koncerty zachęcać ma singiel „Lanzarote”, wypuszczony w labelu Terje – Olsen. Inspirowany kanaryjską wyspą, ten dziewięciominutowy utwór to killer w najlepszym dla obu Panów stylu – są w nim melodyjne wstawki typowe dla Terje i wielowarstwowe syntezatorowe tła słyszane u Lindstrøma.

Jak oceniacie ten duet?Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy