Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Loscil

Wysłałem wiele maili z prośbą o krótki wywiad. Bardzo ucieszyła mnie odpowiedź Scotta Morgana, jednego z moich ulubionych artystów muzyki ambient. Dzisiaj to Loscil w mini odpowiedziach zdradza nam czego słucha i nad czym pracuje.

Myślę, że postać Scotta Morgana jest doskonale znana czytelnikom NM i nie wymaga szerszej prezentacji. Artysta we wrześniu 2012 roku wydał swój najnowszy album pt. „Sketches From New Brighton” nakładem wytwórni Kranky. Tytuł tego krążka nawiązuje do parku w Vancouver, który graniczy z przemysłowym portem. New Brighton to miejsce o wyjątkowej historii i ciekawym krajobrazie, łączącym industrialną dzielnicę, góry i ocean. Nagrania z „Sketches From New Brighton”, to mój osobisty szkic New Brighton i jego okolic w abstrakcyjnej formie – pisze Scott Morgan.

Czego ostatnio słuchasz?

Bardzo mnie ucieszył album projektu Robert Aiki Aubrey Lowe ‎– „Timon Irnok Manta” (Robert Lowe z Lichens). Sporo słuchałem płyty „Vantaa” Vladislava Delay’a. W moim odtwarzaczu, od jakiegoś czasu, nieprzerwanie gości winyl pt. „Tesselations” nagrany przez Marcusa Fischera & The OO-Ray (prywatnie Ted Laderas).

Nad czym obecnie pracujesz?

Obecnie pracuję nad kilkoma rzeczami. Przygotowuję się do współpracy z pianistą Kelly Wyse’m. Chcielibyśmy wspólnie opracować materiał z moich poprzednich płyt, wyłącznie na fortepian i będzie to wydawnictwo pt. „Intervalo”, które ukaże się nakładem własnych środków. Jestem również w trakcie współpracy z projektem Bvdub (prywatnie Brock Van Wey). Nasza wspólna płyta zostanie wydana przez wytwórnię Glacial Movements Records, dowodzoną przez Alessandro Tedeschi. Pracujemy nad tym materiałem już od dwóch miesięcy i zbliżamy się do zakończenia prac. W marcu wyjeżdżam na trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i innych państwach Europy.

Gdzie zagrasz w najbliższym czasie?

Dokładną listę potwierdzonych występów znajdziesz pod tym linkiem: www.sleepsoundagency.com. Być może także w marcu zagram w Montrealu. Szczegóły na ten temat pojawią się wkrótce.

 

 

Autorem zdjęcia, które znalazło się na samym początku wywiadu jest Mark Mushet.

Oficjalna strona Loscil »
Profil na BandCamp »
Profil na Facebooku »
Kranky »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kolonia Artystów
10 lat temu

Loscil zagra 24-go marca w Kolonii Artystów w Gdańsku.

jaro
jaro
10 lat temu

Przyznaję się bez bicia…gościa nie znałem. Więc z podwójną radością zapoznam się z nową muzyką. Dzięki za artykuł.

Polecamy