Wpisz i kliknij enter

Etamski i Piernikowski na żywo

Już za 3 dni rozpocznie się wspólna mini-trasa koncertowa obydwu producentów.

Elektronika i eksperymentalny hip-hop na światowym poziomie – ostatnio coraz częściej w prasie w ten sposób określa się poczynania Roberta Piernikowskiego i Przemysława Etamskiego. 2012 rok był dla nich bardzo intensywny – Robert ze swoim macierzystym zespołem NP podbijał m.in. Nowy Jork na amerykańskiej edycji festiwalu Unsound oraz Barcelonę na hiszpańskiej Primaverze, zarówno Piernikowski jak i Etamski wydali swoje solowe albumy i podjęli współpracę jako duet P/E. Wspólnie zagrali m.in. na festiwalach Multiplace w Brnie, Transvizualia w Gdyni, Unsound w Krakowie, Don’t Panic We Are From Poland w Warszawie. Koncertowali w wielu polskich miastach, supportowali m.in. takich artystów jak Christian Fennesz czy Moritz Von Oswald. W nowy 2013 rok wchodzą z czterodniową mini-trasą.

7.02 POZNAŃ / GALERIA ARSENAŁ
8.02 GDYNIA / DESDEMONA
9.02 SZCZECIN / ODRA ZOO
10.02 TORUŃ

Robert Piernikowski

Gdyby ktoś mi nie powiedział, że to jest muzyka, bym w ogóle nie wiedział, że to jest muzyka

Mieszka i pracuje w Poznaniu. Znany jako lider grupy Napszykłat. Jego solowe wydawnictwo Się żegnaj (Few Quiet People, 2012) to album pełen wykoślawionych melodii, analogowej syntezy, pulsujących gdzieś w tyle głowy bitów oraz surowych ale mistrzowsko utkanych struktur.

Choć krążek koresponduje z współczesnym abstract-hiphopem, a czuć na nim także echa choćby Ovala czy późnego Autechre, jest to bez wątpienia dzieło artysty dysponującego własnym, oryginalnym językiem (Aktivist).

Posłuchaj: robertpiernikowski.bandcamp.com
Zobacz video: youtube.com
Internet: napszyklat.com / facebook.com/robertpiernikowski

Przemysław Etamski

Muzyk, producent muzyczny. Urodził się w Szczecinie, obecnie mieszka i pracuje w Trójmieście. Od lat konsekwentnie buduje swój charakterystyczny styl łączący surowe brzmienie i prostotę hiphopu, elektroniczne improwizacje oraz głębokie inspiracje jazzem spod znaku Sun Ra, Alberta Aylera czy Don’a Cherry’ego. Głównie znany ze swojej działalności solowej (Kosmos EP 2009, Lovely Interstellar Trip 2012), ostatnio jednak coraz częściej bierze udział w kolaboracjach z innymi muzykami – m.in. Kristen, Robert Piernikowski, Paweł Szpura, Peve Lety.

Wyobraźnia muzyczna Etamskiego jest przestrzenna, jest przy tym precyzyjny jak architekt budującego się miasta (Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza)

Bez dwóch zdań Etamski wyrósł na jedną z najciekawszych postaci rodzimej elektronicznej sceny! (Łukasz Iwasiński, Aktivist)

Kawał intrygującej muzyki na światowym poziomie (Maciej Kaczmarski, Nowamuzyka.pl)

Posłuchaj: etamski.bandcamp.com / soundcloud.com/etamski
Zobacz video: youtube.com
Internet: etamski.com / facebook.com/etamskimusic

Polecamy!Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy