Wpisz i kliknij enter

!!! (Chk Chk Chk) – Wallop

Ciężkość punka z lekkością funka.

Podobno chcą by wymawiać ich nazwę dowolnie, używając jednozgłoskowego dźwięku jaki nawinie się sam na język. Wychodzi z tego coś a la przywołanie kota, np. tego z okładki.

Pochodzą z Kalifornii a na chwilę obecną są już mocno zadomowieni w Nowym Jorku. „Wallop” to ich ósmy album, który wypełniony jest po brzegi rozwibrowaną, tętniąca, dance-punkową energią.

Po bardzo dobrze przyjętym koncercie w ramach festiwalu Tauron Nowa Muzyka w 2017, zespół wrócił do Polski w listopadzie 2018 r. by zagrać dwa koncerty – w Warszawie i Krakowie. Bezsprzecznie była to okazja do znacznego poszerzenia grona odbiorców w naszym kraju.

„Wallop” została płytą minionego tygodnia w Programie Alternatywnym w Trójce, a najczęściej granym kawałkiem był „Serbia Drums”. Zdaje się, że to najbardziej chwytliwy moment na krążku, wszystko za sprawą wyrazistej melodii, która zawsze jeżeli chodzi o formulę piosenki, jest bardzo istotnym elementem.

Mimo punkowego pierwiastka, ta płyta jest naprawdę bardzo taneczna, zorientowana na ruch, puls, mocny rytm, a momentami odwołuje się do bardzo pogodnych, funkowych elementów. Pewna nieregularność i nieprzewidywalność perkusji i sposobu samplowania sprawia, że jest to mimo taneczno-rozrywkowego charakteru, wciąż album z półki niezależnej.

Mocnym momentem na „Wallop” jest utwór „UR Paranoid”. Łączy on nowoczesne brzmienie z klasycznym najntisowym breakbeatem. Dużo się na nim dzieje i lepiej go posłuchać głośno. Jego brudny, klubowy nerw sprawia wrażenie, że pozorny chaos zdominował kompozycje, dając w efekcie coś migotliwego, pourywanego, szalonego a wręcz pijanego. Cóż, samo słowo „wallop” oznacza z jednej strony uderzenie, cios, łomot, a z drugiej nieformalnej – piwko, browarek.

Szósty w ramach nakładu prestiżowej wytwórni Warp, „Wallop” kontynuuje muzyczną ścieżkę wykrzykników nie zbaczając w inne stylistyczne rejony. Nadal obierają za azymut mocną, skoczną energie, która chyba najlepiej objawia się na scenie podczas występów na żywo.

!!! (Chk Chk Chk)
!!! (Chk Chk Chk) Facebook
Warp Records

30.08.2019 | Warp RecordsJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Cały czas szukam swojego miejsca – rozmowa z Ku Ku

Ku Ku, czyli Adam Skrzypkowski, wydał niedawno album „ESC EP”, który był pretekstem do rozmowy o grach wideo, animacjach, polskiej muzyce elektronicznej, japońskim techno oraz pracach