Wpisz i kliknij enter

Clouds – USB Islands/USB Islands Remixes

Jeżeli myślimy o Skandynawii w kontekście sceny muzycznej, to przede wszystkim przed oczami staje nam Islandia. W Reykjavíku działało swego czasu najwięcej zespołów muzycznych na świecie w stosunku do gęstości zaludnienia. Ale pozostałe rejony mroźnych krain także radzą sobie całkiem nieźle. Co jakiś czas możemy, przecież, usłyszeć o jakimś ciekawym projekcie ze Szwecji, Danii czy z Finlandii. Z tego ostatniego kraju pochodzi formacja Clouds, która wydała właśnie mini album wraz z remiksami.

O Clouds zrobiło się głośno w okolicach 2007 roku, kiedy to duet Samuli Tanner i Tommi Liikka wypuścił w eter swoje nagrania z charakterystycznym głębokim basem o dubstepowym zacięciu. Na „USB Island” para muzyków spogląda w nieco innym kierunku, nie tracąc jednak z pola widzenia znajomych i bezpiecznych terenów. Płytę otwiera ciepły, brzmiący nieco orkiestrowo, kawałek „Cannibal Generals”. Niewinny, baśniowy wręcz początek utworu przełamany zostaje przez rytmiczne uderzenia klawiszy i niemal hip-hopowy rytm, który ciągnie „CB” już do samego końca.

Intrygująco prezentuje się „Four Hands”, przenoszący muzykę Finów w bardziej pochmurne i mroczne rejony, gdzie posiatkowana elektronika oddycha dusznym dark-ambientowym powietrzem. Z kolei „You Got To My Head” zawiera ładne i kojące kobiece sample obudowane wyraziście zarysowaną melodią, wtopioną w dubową pulsację. Na uwagę zasługuje także kompozycja „Napalm” korespondująca udanie z twórczością Kraftwerk z czasów „Computerwelt”.

„USB Islands” ujrzała światło dziennie dzięki RAMP Records. Polecam zapoznać się z artystami, nad którymi pieczę sprawuje owa wytwórnia. Jest tam kilka bardzo dojrzałych i pysznych rodzynek, które docenią wszyscy wytrawni smakosze ambitnych dźwięków.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy