Wpisz i kliknij enter

The Haxan Cloak na OFF-ie

Brytyjski twórca dronowego ambientu odwiedzi w tym roku Katowice. I nie tylko on – także Mykki Blanco i Godspeed You! Black Emperor.

Cmentarne snuje i kościelne chóry, czyli rzecz dla miłośników horrorów – oto The Haxan Cloak brytyjska nadzieja mrocznego ambientu i okolic. Kilka wydanych własnym sumptem EP-ek, debiutancki album dla Aurora Borealis i wydany w ubiegłym roku jednoutworowy album „…The Men Parted The Sea To Devour The Water” to dotychczasowy dorobek 26-letniego londyńczyka Bobby’ego Krlica. Prawdziwa uczta dla wielbiących Shackletona, Lustmorda czy Demdike Stare.

Naprawdę nazywa się Michael David Quattlebaum Jr., a Mykki Blanco to jego kobieca strona i zarazem pseudonim artystyczny. Jest czołowym przedstawicielem nowojorskiej sceny queer-rapowej, zjawiska nowego i niezwykłego w zdominowanym przez kult macho hip-hopie. Ale kwestie płci to jedno, a muzyka drugie – a ten Amerykanin jest naprawdę ciekawy.  Mixtape „Cosmic Angel: The Illuminati Prince/ss”, idealny soundtrack do szalonych nocy, zgarnął znakomite recenzje i już upatruje się w nim zjawiska tej miary co A$AP Rocky czy Das Racist.

Godspeed You! Black Emperor to jedna z najważniejszych gitarowych grup ostatnich dwóch dekad. Pochodzący z Montrealu nonet powstał w 1994 roku i funkcjonuje kompletnie poza show-biznesem. Po dłuższej przerwie wrócili na scenę dwa lata temu w roli kuratorów All Tomorrow’s Parties, a w 2012 roku zaskoczyli wszystkich nowym albumem – „Allelujah! Don’t Bend! Ascend!”. Koncerty post-rockowego kolektywu to niesamowite doświadczenie – pogrążonym w cieniu antygwiazdorom towarzyszą sugestywne wizuale, idealnie korespondujące z mistyką dźwięków.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
aong
8 lat temu

dohtór miód!!!!!!!!!!!

aong
8 lat temu
Reply to  aong

na jednej scenie?

8:60
8:60
8 lat temu

Idzie (albo i już jest) album w tri angle. Całkiem rozrywkowy jak na THC. Artysta w wywiadach zdradza zainteresowanie beatami więc ww. Label to świetne miejsce dla jego nowych nagrań.

Polecamy