Wpisz i kliknij enter

Reality Blurred

22 kwietnia ukazała się nowa płyta polskiego projektu DigitalSimplyWorld„Reality Blurred”. W naszym wpisie poznacie wskazówki jak słuchać nowego materiału tego artysty. Warto sprawdzić i posłuchać.

Nie tak dawno pisaliśmy o nowym albumie DigitalSimplyWorld – „Singles”, który wciąż możecie pobrać za darmo ze strony Bandcamp, jak również znakomitą EP-kę – „Getting Away From It All” opublikowaną nakładem ETALABEL.

Teraz otrzymaliśmy od DSW kolejny materiał „Reality Blurred”, również jest do darmowego pobrania.

Wchodzę do kapsuły. Start za kilka minut. Szczelny skafander opina moje ciało. Jestem podróżnikiem w czasie – słowa DSW.

W jaką podróż wybieramy się z DigitalSimplyWorld?

Podpowiem, zasugeruję, że warto album potraktować jak spojrzenie na świat z drugiej strony lustra, wymiaru gdzie muzyka jest częścią pulsującą, nadającą przedmiotom martwym żywych cech, ludzkich cech. Takie nastawienie, wczucie się w rolę takiego miejsca, pozwoli w całości zrozumieć jej przesłanie, jej charakter, jej ukryte znaczenia – DigitalSimplyWorld.

Na „Reality Blurred” znajdziemy sześć ambientowych kompozycji zaszytych w drgających przestrzeniach, gdzie wydaje się, że jest w nich melodia a jednocześnie jej nie ma. DSW opisuje świat jaki codziennie spotyka, w którym się porusza, chce zrozumieć go przez sytuacje dźwiękowe z pozoru dla muzyki nic nie znaczące.

Każdy utwór na „Reality Blurred” jest opisany i posiada klip, tak by ułatwić słuchaczowi przyswojenie tego materiału… lub wręcz skłoni go do własnej interpretacji.

Klimat cyberpunkowego oczekiwania, pomiary, szumy, trzaski. Dźwięki zaawansowanej technologii wlewają się do wnętrza człowieka. Atmosfera zawieszenia jest gęsta, lepka od narastającej fali uruchamiania kolejnych cyber systemów podtrzymujących życie – opis do utworu „Endless Breath”.

Pozostaje teraz sprawdzić, czy sugestie dotyczące słuchania sprawdziły się, czy jednak Twoja wrażliwość funkcjonuje w innej (rozmytej) rzeczywistości.

 

Profil na BandCamp »
Słuchaj na Soundcloud »
Profil na YouTube »
Strona ETALABEL »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sasza
Sasza
10 lat temu

Podchodziłem do tego albumu dwa razy. Przesłuchałem raz, zostawiłem na dzień.
Drugie słuchanie to odkrycie! Opisy do utworów chyba trafne, pomogły w słuchaniu.
Czego się przyczepie? Brakuje utworu bardziej nie ambientowego, jakiś bit idm lub coś podobnego. Daję silne 7 na 10 pkt.

Kris
Kris
10 lat temu

Bardzo bardzo przyjemne!!!

vaduzpro
vaduzpro
10 lat temu

znakomite…
niepokój i nadzieja…
niektóre dźwięki nie z tego świata

Dziennikarz śledczy
Dziennikarz śledczy
10 lat temu

Musicie zrozumieć, że takie domowe laptopiki amatorów są wogóle opisywane, bo red. Łukasz K. z tego portalu ma w nich współudział. gitary, tytuły utworów. W innym przypadku by się nawet nie zająknęli.

koci_cyc
koci_cyc
10 lat temu

opis jak bełkot grafomana, babe. wtórnie słabe

Iwona
Iwona
10 lat temu
Reply to  koci_cyc

Wrażenie niesamowite!

Xlrat
Xlrat
10 lat temu

Presetowa amatorszczyzna w corelowej okładce z lat 90-tych.

ban
ban
10 lat temu

Endless breath jest jak wpatrywanie się w przysłowiowy grant:), patrzysz jak zahipnotyzowany niby w nic, a wciąga ten ambiencik ja ruchomy piasek.

Rol
Rol
10 lat temu

Słuchałem Epkę. świetna. słucham tego i też fajne.

Polecamy