Wpisz i kliknij enter

Kangding Ray – Tempered Inmid

Nowa muzyka Kangding Raya rozwija się ku coraz ciekawszym formom.

Niemiecki projekt Davida Letteliera, znany do tej pory głównie ze współpracy z wytwórnią Raster Noton, coraz lepiej czuje się w towarzystwie Stroboscopic Artefacts. Jego kolejne wydawnictwo dla tej modnej obecnie tłoczni pokazuje, że dokonania Lucy’ego czy Dadub miału silny wpływ na nową wizję proponowanej przezeń muzyki.

„Tempered Inmid” otwiera tytułowy utwór – i zaczynając się od marszowego rytmu, prowadzi wprost w stronę motorycznego techno, uzupełnionego kaskadami przesterowanych syntezatorów. „Dimen Andesso” to z kolei hołd Kangding Raya dla klasycznego IDM-u – przefiltrowany jednak przez nowoczesną estetykę zdeformowanych dźwięków w stylu Stroboscopic Artefacts.

W „Nuis Octury” wkraczamy na terytorium industrialnego techno. Plemienne bity podrasowane na metaliczną modłę przypominają zarówno dawne utwory Test Department, jak i obecne dokonania Perca – a towarzyszy im warczący pochód basu i cyfrowe defekty. Na finał dostajemy w „Ezerb Altren” wymodelowany na dawną kosmische musik eteryczny ambient – spleciony z kolejnych warstw rozwibrowanych arpeggiów.

„Tempered Inmid” pokazuje, że muzyka Kangding Raya rozwija się ku coraz ciekawszym formom. Odchodząc od nieco już staromodnego glitchu, coraz więcej w niej pierwotnej energii surowego techno i odważnych eksperymentów rodem z noise’u i industrialu. Czekamy na cały album!

Stroboscopic Artefacts 2013

www.stroboscopicartefacts.com

www.facebook.com/StroboscopicArtefacts

www.kangdingray.com

www.facebook.com/kangding.ray.officialJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy