Wpisz i kliknij enter

Lebanon Hanover i Marburg zagrają już dzisiaj w Drugiej Fali

Lebanon Hanover tworzą Larissa Iceglass i William Maybeline. Osobliwa para duchowych podróżników, poszukująca miejsca dla swoich artystycznych działań (i życia) na mapie Europy. Odrobinę staroświeckie poetyckie dusze, swoje miejsce odnajdywały zarówno w awangardowym Berlinie, gdzie ich twórczość spotkała się z bardzo dużym uznaniem, jak i w małomiasteczkowym Sunderland na wybrzeżu Anglii, gdzie para poświęcała się nocnym eksploracjom nadmorskich lasów. Ich muzyka to z całą pewnością Zimna Fala, garściami czerpiąca inspiracje z tradycji tego gatunku, jednak w inteligentny i subtelny sposób reinterpretująca znane wątki w stylistyce camp. Trudno uwierzyć by William był całkiem serio oświadczając, że na parkiecie jest całkowicie martwy („†o†ally †o†”). Ich koncerty, mimo minimalizmu muzycznych środków, mają w sobie dużo z niemieckiego ekspresjonizmu, czy teatru. Grupa wydała dotychczas dwa albumy („The world is getting colder”, „Why not just be solo” Fabrika Records), a ostatnio doskonałą winylową EPkę w berlińskiej niezależnej wytwórni [aufnahme + wiedergabe]. Lebanon Hanover koncertuje na całym świecie. Ostatnio pierwszy raz grali w Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

http://lebanonhanover.bandcamp.com/

Marburg (PL // Synth)

Projekt dwojga członków Kolektywu Ebola (RNA-2 + Queen Loana). To także mutacja i rearanżacja wcześniejszych działań spod znaku wrocławskiej Oficyny Biedota. Marburg mocno zakorzeniony jest w estetyce i filozofii DIY, która wyznacza kierunki działania i formy
współpracy. Ich brzmienie to hybryda fascynacji syntezatorami analogowymi, post punkowej surowości i bezkompromisowości eksperymentu. Dotychczas opublikowali 3 EPki (CD, MC), wkrótce ich materiał ukaże się na składankach winylowych (Belgia, Holandia, Szwecja). Pod koniec 2013 roku planują wydanie winylowego LP.

http://www.weyrdsonrecords.com/marburg.php

AFTER

✓ TACK TICK ERROR (RA-DAR/BURZA)

Radar i Burza, artysta i filozof. poznańscy didżeje, rezydenci cafe mięsna. We wspólnym projekcie BIOS – binary oscillations prezentują głównie muzykę elektroniczną z początku lat osiemdziesiątych – synth pop, elektro, new wave – co jest wyrazem ich zainteresowań i fascynacji analogowymi syntezatorami, winylową płytą oraz matefizyką układów scalonych. Niczym archeolodzy odkopują dawno zapomniane a niezwykle inspirujące dzwięki, pochodzące głównie z kontynentalnej części europy. Razem również przywracają publiczności brzmienia new beat – muzyki, która królowała w belgijskich dyskotekach pod koniec lat osiemdziesiątych.

✓ flame of queen loana [DJ] //electro, synth, wave//

http://soundcloud.com/ebola_ldzJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy