Wpisz i kliknij enter

Delta Funktionen w Warszawie – konkurs

W najbliższy weekend w Warszawie zagra Delta Funktionen – artysta surowego techno. Mamy dla Was wejściówki na to wydarzenie.

Niels Luinenburg aka Delta Funktionen zadziwia spójną i surową koncepcją muzyki, z wieloma nawiązaniami do klasyki gatunków techno i house – to prawdopodobnie przez pracę jako sprzedawca w niewielkim sklepie z płytami winylowymi, w jego rodzinnym mieście w Holandii. Ukształtowało to jego wrażliwość muzyczną, na którą – jak sam mówi – największy wpływ miały winyle nawiązujące do klasycznych brzmień z Detroit czy Chicago. Czas spędzony pośród winylowych krążków doprowadził do tego, że sam zaczął tworzyć muzykę. Pod pseudonimem Delta Funktionen, Luinenburg nagrywa od 2008 roku. Jego twórczość to fuzja takich stylów muzycznych, jak – techno z Detroit, house’u z chicagowskim sznytem oraz oldschoolowego electro, a także klimatu kultowych miejsc na mapie klubowego świata, jak Trouw, The Bunker czy Berghain/Panorama Bar. Debiutancki album Holendra – „Traces” (nasza recenzja) – został dobrze przyjęty i na parkietach, i przez dziennikarzy.

Delta Funktionen odwiedzi stolicę na zaproszenie kolektywu Fűnfte Strasse i Electrocapital. Zaczęło się w 2007 roku, kiedy pod wspólną nazwą Liquidsoundsystem skupili się pasjonaci elektroniki spod znaku labeli Bunker, Creme Organization, Kompakt czy Trapez. Po prawie dwóch latach nieprzerwanej działalności, prezentowania electro i techno, projekt przekształcił się w dwa nowe – pierwszy (Funfte Strasse) został w pełni poświęcony muzyce techno i wszelkim pochodnym jak dub-techno, deep techno czy minimal techno, za to drugi – Electrocapital, całkowicie stylistyce electro.

Podczas koncertu, z pomocą Nielsowi przyjdą: Michał Jabłoński, warszawski muzyk i DJ, a także reprezentanci kolektywów Fűnfte Strasse (Michał Wolski i Błażej Malinowski) oraz Electrocapital (Chupax, Siapa Bum, Noisy i Erreur).

Konkurs: Mamy do rozdania dwie wejściówki na to wydarzenie – aby je zdobyć, wyślijcie mail pod adres patryk.zalasinski@nowamuzyka.pl z odpowiedzią na pytanie: jak nazywa się projekt który Delta Funktionen tworzy z Mohlao? Wśród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy dwie wejściówki.

Na odpowiedzi czekamy do środy, do 18.00.

Delta Funktionen @ Cząstki Elementarne
25 maja 2013, ul. Przeskok 2, Warszawa
Bilety: 15 zł

Delta Funktionen (Delsin, Ann Aimee)
Michał Jabłoński Live (BTS, Nitodrum Rec., Minicromusic Rec.)
Fűnfte Strasse
Electrocapital – (Chupax, Siapa Bum, Noisy, Erreur)

Wizualna oprawa – VJ Pigs in Space

https://www.facebook.com/events/144257332421441/

Przedsmak koncertu: najnowszy mix DF dla Discogs:Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy