Wpisz i kliknij enter

3 Pytania – Fuka Lata

Warszawski duet Fuka Lata niedawno wypuścił nowe EP, pt. „Electric Princess”, a dziś możecie zaznajomić się z ich odpowiedziami w naszym cyklu ” 3 pytania”.

Zespół tworzą Lee Margot i DR Mito. Dotychczas wydali dwie płyty i zagrali wiele koncertów, zarówno w Polsce jak i za jej granicami ( niedawno na Primavera Sound Festival w Barcelonie). Muzyka tworzona przez duet określana jest przez nich samych jako” kosmiczny pop, skażony melancholią i romantyczną symboliką”.

Poniżej “Valvet daze”, czyli pierwszy singiel z minialbumu “Electric Princess”

Czego ostatnio słuchacie?

Lee – właściwie ostatnio słuchamy bardzo mało muzyki z tego powodu, że ją gramy i produkujemy, więc dość dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest cisza. Nie tylko z powodu przeciążenia dźwiękiem, ale także z takiego żeby pozostać przy swej organicznej myśli, by nie inspirować się za bardzo. Jednak jeśli mam powiedzieć co lubię ostatnio i co udaje mi się włączyć na krótko to jest to Chelsea Wofle, Tropic of Cancer, stare 4AD, Hype Williams, słodkie Peaking Lights, fascynująca tępa hipnoza Cosmetics, czasem rzeczy z pod znaku Italians Do It Better, czasem puszczamy sesje z Boiler Room , ale nie wszystkie są interesujące muzycznie, DJ Hell (,bo jest sexy zazwyczaj), Raga Bhairav, Dead Skeletons, The Soft Moon, The KVB, Portishead, Beak, sety Talabota, ostatnio sety M.A.N.D.Y. Byliśmy też ostatnio na koncercie Swans – totalnie nas rozłożyli na łopatki. Także na koncercie Piętnastki (projekt Piotra Kurka i Huberta Zemlera – przyp.red.) – było świetnie. Słucham także co ludzie, znajomi wrzucają na swoje walle na fejsie, lecz jest to raczej taka działalność towarzyska, nie zostaje ze streamowania wiele we mnie.

Chelsea Wofle – “Movie screen”

Tropic of Cancer – “Fall Apart ( Electric Voice II, LP)”

Peaking Lights – “Hey Sparrow”

John Talabot Boiler Room DJ Set

Swans – „No words no thoughts”

Piętnastka – “Czterdzieści cztery”

Nad czym obecnie pracujecie?

Mito – teraz jest czas względnego relaksu oraz grania koncertów i promocji EP-ki. Tak  naprawdę od 6 m-cy bardzo mocno pracowaliśmy nad materiałem, który się ukazał. Jako że wszystko od pomysłu do realizacji robimy własnymi siłami to pochłania nas w 100%. W międzyczasie – luty 2013 – była premiera singla Velvet Daze, a także videoclipu do tej piosenki, który też sami wyprodukowaliśmy. W zasadzie jak tylko skończyliśmy pracę nad singlem zaczęliśmy nagrywać utwory do „Electric Princess”. W trakcie pracy którą mieliśmy spokojnie zaplanowaną, tak aby zdążyć najpóźniej do 10 czerwca, dostaliśmy zaproszenie na Primavera Sound 2013. W związku z tym bardzo ważne stało się posiadanie nowego wydawnictwa, więc musieliśmy mocno, ale naprawdę mocno przyśpieszyć. „Electric Princess” na CD i co oczywiste cyfrowo jest oficjalnie od 22 maja, promocję i wydanie internetowe ogarnialiśmy w hotelu w Barcelonie, pomiędzy koncertami na Primaverze. Czas złapać trochę oddechu, bo zaraz festiwalowe lato.

Gdzie zagracie w najbliższym czasie?

Przed kilkoma dniami graliśmy z okazji 10-lecia Cafe Kulturalna i urodzin Distorted Animals – tu wyjątkowo DJ set. Najbliżej zagramy 4.07 na Open’er Festival w Gdyni na Alter Scenie o 1.30, także bardzo fajny slot – idealny dla Fuka Lata. W sierpniu (2.08) OFF Festiwal, tu gramy wg. strefy czasowej Nowej Kaledonii, czyli w Katowicach będzie 15.00. Dla odbioru naszej muzyki, do której się świetnie tańczy najlepsze są godziny nocne, co fajnie widać na video z koncertu na Primaverze z Barcelony, czy też z POP Montreal, ale na pewno w Katowicach bardzo się postaramy i będziemy chcieli rozkręcić publiczność, nie zważając na to co wskazują zegarki.
Pod koniec wakacji będziemy jeszcze w Toruniu, później w Gdańsku i Łowiczu. Nasze terminy pomału się zapełniają więc na pewno coś jeszcze się pojawi i wszystko zawsze dokładnie jest u nas na fejsie, także można zaglądać gdzie Fuka Lata.

Wywiad zebrała Kamila Szeniawska

Strona Fuka Lata »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy