Wpisz i kliknij enter

Rozdaliśmy wejściówki na Sacrum Profanum

Arcydzieło minimalizmu, krautrock 2.0 i futurystyczna instalacja – inauguracja Sacrum Profanum jeszcze nigdy nie była tak wielobarwna. Na ten wyjątkowy koncert mieliśmy dla Was dwie podwójne wejściówki.

Sacrum Profanum rozpoczyna się już 15 września o godzinie 19.00 koncertem Trance / Pulse. Aby wygrać podwójne wejściówki na ten koncert, należało wskazać koncert Portishead jako wydarzenie zapowiadające tegoroczną edycję imprezy. Dziękujemy Wam za maile z poprawnymi odpowiedziami. Wejściówki wędrują do:

  • Romana Ebońskiego
  • Anny Karasiewicz

Gratulujemy! Niebawem do wygrania wejściówki na wszystkie pozostałe koncerty Sacrum Profanum!

Koncert otwarcia będzie podzielony na trzy części:

Terry Riley: In C – Adrian Utley Guitar Orchestra – godz. 19.00 – 20.00

Pierwsza wielka kompozycja minimalizmu – In C Terry’ego Riley’a otworzy tegoroczny festiwal Sacrum Profanum. Dzieło amerykańskiego kompozytora to jeden z najważniejszych dwudziestowiecznych utworów, dzięki formalnej prostocie wciąż zaskakujący niewyczerpaną liczbą interpretacji.

Od premiery, która miała miejsce w San Francisco w 1964 roku,In C grywano już chyba we wszystkich możliwych konfiguracjach – na składy kameralne i ponad stuosobowe orkiestry, z dominującą sekcją dętą lub perkusjonaliami – ale takiego zespołu, jaki zmierzy się z dziełem Riley’a na Sacrum Profanum, jeszcze nie słyszeliście.

Oto Adrian Utley Guitar Orchestra – skompletowana przez gitarzystę kultowej brytyjskiej formacji Portishead i składająca się z 20 gitar, perkusji i organów. Premierowe wykonanie gitarowej orkiestry Utley’a odbyło się 6 lutego 2013 roku w Bristolu.

Tyondai Braxton – HIVE – godz. 20.00 – 20.50

Kiedy Tyondai Braxton w 2010 roku opuszczał uwielbianą przez publiczność i krytyków alternatywną formacją Battles, fani grupy zastanawiali się nie tylko, jak zespół poradzi sobie bez jego artystycznego wkładu, ale również, czy gitarzysta i wokalista grupy udźwignie trudy solowej kariery. Zbędna troska – nie minęły dwa lata, a Braxtona okrzyknięto „przyszłością muzyki poważnej”.

Po odejściu z Battles nagrywał solo, współpracował m.in. z Philipem Glassem, Kronos Quartet, Bang on a Can All-Stars i Alarm Will Sound by w ubiegłym roku, na zamówienie Muzeum Guggenheima, stworzyć Hive – eksperymentalny, improwizujący skład, w którym Braxtonowi towarzyszą multiinstrumentalista Ben Vida oraz obsługujący instrumenty perkusyjne Yuri Yamashita, Jared Soldiviero i John Ostrowski. Premiera projektu odbyła się w rotundzie muzeum 21 marca 2013 roku.

Beak> – godz. 20.50-22.00

Trio,powołane do życia w 2009 roku przez Geoffa Barrowa z Portoshead oraz Billy’ego Fullera (Fuzz Against Junk) i Matta Williamsa (Team Brick). Oba wydane do tej pory albumy grupy – Beak> i >> – są próbami powrotu do czasów, kiedy muzyka rockowa wciąż była kreatywna i świeża, gdy podejmowała twórczy dialog z muzyką współczesną, z eksperymentami Stockhausena i Cage’a.

Bilety

Bilety na koncert Trance / Pulse! można kupić za pośrednictwem portalu Eventim oraz w trzech punktach sieci informacji miejskiej w Krakowie: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Kosztują 99 zł.

Konkurs!

Trzymajcie ręce na pulsie – już na dniach będziecie mogli wygrać podwójne zaproszenia na cały festiwal! Więcej o imprezie na stronie www.sacrumprofanum.comJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy