Wpisz i kliknij enter

Sampler Bogart

Willie Nelson kontra syntezatory i bit z iPhone’a.

MASStige_netlabel inauguruje swoją działalność nielegalną EP-ką producenta Samplera Bogarta, zainspirowanego różnymi gatunkami elektroniki. Bogart to przedstawiciel nurtu „mobile performers”. Szkice jego utworów powstają głównie na iPhonie, po czym stopniowo zostają rozbudowane w oparciu o klasyczne i analogowe syntezatory. Producent także zgrabnie porusza się wokół mashup’owej konwencji i bootlegowych brzmień. W swojej twórczości wykorzystuje w znacznym stopniu sample, które wybiera ze swojej bogatej kolekcji winyli. Jest także członkiem zespołu Plazmatikon, gdzie odpowiada za syntezatory i FX.

Singiel zapowiadający pierwszą EP-kę wykonawcy to „Song for you” z samplami legendy country Williego Nelsona, które pochodzą z albumu „Shotgun Willie” z 1973 r. Wokal Nelsona został skontrowany z brzmieniem klasycznych syntezatorów (m.in. Korg M1) i bitem stworzonym na iPhonie. Utwór można pobrać za darmo – tutaj.

Utwór „Song for you” zawiera tylko dwa wersy z oryginału; pomimo pracy nad większą ilością materiału wybrałem te najbardziej wzruszające i emocjonalne fragmenty, z mojej perspektywy – mówi Sampler Bogart – zależało mi, aby te 40-letnie sample tworzyły spójną całość z nowym otoczeniem.

Poniżej oryginał z 1973 r. w wykonaniu Williego Nelsona.

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy