Wpisz i kliknij enter

FRIV 2013 Poznań-Oslo

Czwarta edycja festiwalu FRIV ma na celu skonfrontowanie ze sobą środowisk muzyki artystycznej Poznania i Oslo.

Stolica Norwegii jest obecnie jednym z najprężniejszych na świecie ośrodków innowacyjnej muzyki, w wielu jej odmianach, takich jak free improvisation, noise, free jazz, muzyka elektroniczna i współczesna kompozycja. Ośmiu muzyków z Poznania i ośmiu muzyków z Oslo zagra 12 koncertów. Na zaproszenie organizatorów przyjadą: Kristoffer Alberts, John Hegre, Espen Jørgensen, Njål Kiese, Dyre Magnus Korssjøen, Kristin Norderval, Håvard Skaset i Anders Tveit. Poznań reprezentować będą: Michał J. Biel, Patryk Daszkiewicz, Agnieszka Kowalczyk, Patryk Lichota, Fryderyk Lisek, Karolina Ossowska, Witold Oleszak i Piotr Tkacz.
friv 1
Ideą festiwalu jest prezentowanie składów muzycznych duetu, trio, kwartetu i kwintetu wyłanianych w drodze losowania. Dzięki temu publiczność obserwuje spotkania muzyków grających ze sobą po raz pierwszy, co z uwagi na specjalizację artystów w dziedzinie improwizacji, ich stojące na bardzo wysokim poziomie przygotowanie, zapewnia niezwykle wciągające, wielopłaszczyznowe zdarzenie muzyczne.

Program wzbogacą projekcje filmowe, dające wgląd w scenę muzyki eksperymentalnej Norwegii, przede wszystkim ze studia Pastiche Films (m.in. „Nornoise” Toma Hovinbøle). Festiwal uzupełni panel teoretyczny organizowany przez Centrum Badawcze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza HAT Center wraz z zaproszonymi specjalistami z Polski.

Program festiwalu:

24.10
18:00 pokaz filmu „Nornoise” reż. Tom Hovinbøle
20:00 losowanie składów koncertowych
21:00 pokaz krótkich metraży Toma Hovinbøle z cyklu „Remembrance” i „FilmDans”

25.10
20:00 koncerty

26.10
20:00 koncerty
23:00 after party: Eiliyas, w klubie festiwalowym Cafe Mięsna

27.10
17:00 pokaz filmu „People Who Do Noise” reż. Adam Cornelius
18:00 panel teoretyczny poświęcony improwizacji
20:00 koncerty

Więcej informacji -> FRIV@facebookJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Meridian Brothers – wywiad

Udało nam się porozmawiać z Eblisem Álvarezem, liderem kolumbijskiego zespołu Meridian Brothers, o ich niedawno wydanej płycie „¿Dónde Estás María?”.