Wpisz i kliknij enter

Jimmy Edgar i Function w Prozak 2.0

Jimmy Edgar i Function zmierzą się ze sobą za didżejskimi deckami w krakowskim klubie w najbliższy weekend – a my mamy dla Was bilety do wygrania na każdą z imprez.

Jimmy Edgar wymyka się jednoznacznym ocenom. Pochodzi z Detroit i jest jednym z najważniejszych przedstawicieli eklektycznego, futurystycznego funku. Ten „designer dancefloor’u”, jak sam lubi o sobie mówić, łączy w swojej muzyce wszystkie nurty, z których słynie jego rodzinne Motor City.

Edgar tworzy unikalny, muzyczny koktajl brzmień na żywo, kreując pełen wibrującej energii i pobudzający do tańca show. Już jako 18-latek nagrywał dla legendarnej wytwórni Warp Records – w ten sposób powstał świetnie przyjęty przez krytyków i odbiorców album „Color Strip”. Nie inaczej zabrzmiał jego ostatni album – „Majenta”.

Function czyli nowojorczyk Dave Sumner, to osoba niezwykle zasłużona dla undergroundowej sceny techno Stanów Zjednoczonych. Do muzyki elektronicznej na początku lat 90-tych przyciągnęły go sety Jeff Mills’a w legendarnym klubie Limelight, gdzie zresztą później sam został rezydentem i aktywnym promotorem. Wkrótce pierwsze nagrania Sumnera zaczęły pojawiać się nakładem wielce zasłużonych dla klubowej elektroniki nowojorskich wytwórni — Synewave i Infrastructure.

W połowie następnej dekady dołączył do tajemniczego kolektywu Sandwell District, wraz z O’Connorem (Regis) i Juanem Mendezem (Silent Servant) stając się jednym z pionierów nowej fali ciężkiego techno.

Debiutancki album „Incubation” to podsumowanie blisko 20-letniej kariery Functiona. Artysta opisuje go jako ścieżkę dźwiękową do trzymającego w napięciu techno-thrillera lub retro-futystyczną opowieść science fiction. Płyta ukazała się nakładem Ostgut Ton na początku marca minionego roku.

Dla naszych czytelników mamy po dwa bilety na każdą imprezę. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi odpowiedzą poprawnie na pytanie: jaki niemiecki producent wsparł Functiona w miksowaniu materiału z „Incubation”? W odpowiedziach proszę zaznaczyć, na którą imprezę chcecie się wybrać. Maile prosimy wysyłać w środę 12 lutego o godz. 20 na adres: pawel.gzyl@dziennik.krakow.pl

Jimmy Edgar – 14 luty 2014/piątek
Function – 15 luty 2014/ sobota

Bilety 25/30/35 zł

Miejsce: Prozak 2.0
Pl. Dominikański 6
Kraków

www.facebook.com/ProzakDwaZeroJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
memek
memek
10 lat temu

KIEDY WYNIKI??

Polecamy