Wpisz i kliknij enter

Nowa płyta Planningtorock

„All Love’s Legal” to album pełny kontrowersyjnych odniesień, barw zaangażowania, poruszający seksualne kwestie – jednak przede wszystkim misternie utkany muzyczny obraz – ze słów, dźwięków i ideologii.

Jam Rostron (przedtem Janine) krzyczy „All Love Is Legal” – z głębokiej awangardy i ze swojego, skomplikowanego wnętrza. Urodzony i wychowany w Anglii, muzycznie ukształtowany przez Berlin, bliski i wieloletni współpracownik The Knife. Na koncertach niezwykły – skryty, schowany za maską, a jednocześnie oddany całkowicie muzyce.

Istnieje wiele powodów żeby posłuchać „All Love Is Legal” – np. „Let’s Talk About Gender Baby” – przebojowy i energetyczny jak popowy Scissors Sisters, z kapitalnym basslinem i elektryzującymi słowami.

Dużo tu fantazji, pomieszania motywów i spójności jednocześnie: to ciemny, gorzki pop, eksperymentalny, a czasem optymistyczny i skoczny. To płyta stworzona z emocji i tak jak one nie są przewidywalne, w takie strony wychyla się ten zestaw. No i na koniec: gender. Gender ciągle – w gazetach, w TV, w lodówce. Najmodniejsze słowo ostatnich miesięcy. Jeżeli nie możecie słuchać polityków biadolących o tym, posłuchajcie Planningtorock – on/ona o nim śpiewa, recytuje, wplata w przeróżne dźwięki.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – Dj Steaw

Z okazji nadchodzącego festiwalu Wooded oraz Wooded City B4 Party w Poznaniu przepytujemy jedną z gwiazd tych wydarzeń.