Wpisz i kliknij enter

Debiutancka EP-ka projektu Sampler Bogart

Dziś pojawił się w sieci drugi klip promujący debiutancką i nielegalną EP-kę polskiego producenta ukrywającego się pod nazwą Sampler Bogart. EP-kę można pobrać za darmo.

Sampler Bogart to przedstawiciel nurtu „mobile performers”. Szkice jego utworów powstają głównie na iPhonie, po czym stopniowo zostają rozbudowane w oparciu o klasyczne i analogowe syntezatory. Producent także zgrabnie porusza się wokół mashup’owej konwencji i bootlegowych brzmień. W swojej twórczości wykorzystuje w znacznym stopniu sample, które wybiera ze swojej bogatej kolekcji winyli. Jest także członkiem zespołu Plazmatikon, gdzie odpowiada za syntezatory i FX.

Jesienią ubiegłego roku pisałem o pierwszym singlu z nadchodzącego minialbumu. W nagraniu „Song for you” polski artysta sięgnął po twórczość legendy country Williego Nelsona i wykorzystał sample, które pochodzą z albumu „Shotgun Willie” z 1973 roku. Wokal Nelsona został skontrowany z brzmieniem klasycznych syntezatorów (m.in. Korg M1) i bitem stworzonym na iPhonie.

Drugim singlem promującym EP-kę jest utwór„Love I’m Gonna”, w którym usłyszymy sample wokalu wyjęte z kompozycji Paula McCartneya pochodzącej z 1983 roku. To było niesamowite. Miałem przygotowaną całą muzykę i przypomniałem sobie o utworze  McCartneya, który kiedyś chciałem zremiksować – mówi Sampler Bogart –  Zsamplowalem go i okazało się, że pasuje tonacja oraz tempo! To jedna z tych sytuacji, kiedy czujesz, że rzeczy dzieją się same. Za teledysk odpowiedzialny jest „Holy Rabbit”. Klip został nakręcony w olbrzymim kompleksie hotelowym z lat 70., który znakomicie wkomponował się i podkreślił klaustrofobiczny klimat utworu. Na potrzeby nielegalnej EP-ki Sampler Bogart powoła do życia oficynę MASStige_netlabel. EP-kę można pobrać na stronie Soundcloud.

Poniżej oryginał z 1983 r. w wykonaniu Paula McCartneya.

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy