Wpisz i kliknij enter

3 pytania: Clipping

W sierpniu na katowickim Off-ie, dziś pod ostrzałem 3 pytań.

Clipping powstało w 2009 roku, w Los Angeles z inicjatywy producentów Jonathana Snipesa i Williama Hutsona. Z założenia miało być projektem remiksująco-producenckim, jednak rok później do duetu dołączył raper Daveed Diggs formując skład, w którym Clipping działa do dzisiaj. Kapela odważnie porusza się w stylistyce eksperymentującego rapu, włożonego w wyraźne noise’owe ramy. W lutym 2013 Clipping własnymi siłami wydało debiutancki longplay „Midcity„, który po kilku miesiącach został zauważony przez wytwórnię Sub Pop, która ostatecznie podpisała kontrakt z zespołem, sytuując ich obok dotychczasowych podopiecznych w postaci Wolf Eyes czy Shabazz Palaces.


Clipping – „Work Work” (Feat. Cocc Pistol Cree)

Czego ostatnio słuchacie?
​Signor Benedick the Moor – „El Negro”, Youth Code – s/t, Lauren Bousfield – „Avalon Vales”, Cocc Pistol Cree – „Postpartum 2”, Pharmakon, Hellfyre Club – „Dorner vs. Tookie”, YG – „My Krazy Life”

Signor Benedick the Moor – „End”

Youth Code – „Carried Mask”

Lauren Bousfield – „Valed”

Cocc Pistol Cree – „Duces”

Pharmakon – „Ache”

Hellfyre Club – DVT


YG – „My Krazy Life”

Nad czym obecnie pracujecie?
Zawsze pracujemy nad nowymi kawałkami. Mamy rozpoczątych kilka albumów​, ale nie ma pewności, który skończymy jako pierwszy i kiedy. Właśnie zrobiliśmy też remix dla Youth Code.

Clipping – „Loud” (live)

Jaki koncert/set zrobił na Was największe wrażenie (ostatnio lub w ogóle)?
Nasz występ w Baustelle Kalk w Kolonii (Niemcy) był niesamowity. To mały brudny pokój zarządzany przez najlepszych ludzi. Line-upy są zawsze świetnie przygotowane i eklektyczne. Naszemu przedstawieniu towarzyszyły występy Endless Humiliation (imponujące free-jazzowe trio) oraz Svey, która grała swoje pierwsze show i jesteśmy przekonani, że będzie wkrótce bardzo dobrze znana.

Endless Humiliation at Burning Fleshtival NYC 7/27/12

SVEY

www.itsclippingbitch.com
www.clppng.bandcamp.com
www.facebook.com/clppng
www.subpop.com/artists/clipping
www.soundcloud.com/clppng

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
catsndogs93
catsndogs93
10 lat temu

świry

Polecamy