Wpisz i kliknij enter

SoundQ

SoundQ to fuzja subtelnej elektroniki z autentyczną ludzką żywiołowością i ekspresją.

Zaledwie miesiąc po wydaniu debiutanckiej EP-ki – ,,Cargo Planes” (2010 r.) formacja pojawiła się na festiwalu Audioriver. Rok później wygrali Grand Prix Szczecińskiego Festiwalu GRAMY, dzięki czemu wystąpili na żywo na antenie radiowej Trójki w audycji Piotra Stelmacha. W 2013 roku zagrali na 6. edycji festiwalu kina niezależnego OFF Plus Camera oraz wystąpili w roli supportu przed Jessie Ware.

W ubiegłym roku zespół opublikował płytę ,,Barbarians” nakładem labelu Wytwórnia Światowa. Za jej brzmienie odpowiedzialny był szwedzki producent Dan Bergstrand (Behemoth, Messhugah, In Flames).

Krakowscy artyści jednak nie spoczęli na laurach i kilka dni temu wypuścili kolejny minialbum pt. „EP2”. Pokazali, że nie są jednowymiarowi i potrafią zaskakiwać. EP-ka została skomponowana i nagrana na przestrzeni zaledwie trzech miesięcy. Materiał składa się z czterech utworów, gdzie jeden z nich „Ecce Puer” jest interpretacją wiersza Jamesa Joyce’a. Producentem „EP2” jest leader zespołu Kuba Kubica, natomiast miksem zajął się Jarosław Baran (Donatan, Renata Przemyk). Twórczość SoundQ to swoista mieszanka elektroniki, synth-popu i electro, której podstawowym składnikiem jest znakomity wokal Kuby Kubicy.

 

Oficjalna strona zespołu »
Profil na Facebooku »
Słuchaj na Soundcloud »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy