Wpisz i kliknij enter

Voices Of The Cosmos – Interstellar Space

Kombinacja elektroakustyki z astronomią.

Pozytywni myśliciele, którzy przebierali nogami żeby tylko doczekać końca 2020 roku, patrzyli z nadzieją w przyszłość. Tymczasem jeszcze nie minął miesiąc 2021 roku, a bieg zdarzeń niezmiennie zaskakuje, podkręca tempo czy podnosi temperaturę. Choć, gdy piszę te słowa termometr informuje mnie, że na zewnątrz temperatura bliska jest -20 stopni. To chyba odpowiednia chwila, aby na moment wyskoczyć w kosmos.

Zabiorą nas tam Rafał Iwański i Wojciech Zięba, czyli Voices Of The Cosmos. Z tym kosmosem rzecz jest jasna i wynika z nazwy zespoły, więc można na tym poprzestać, gdyż muzyka, a właściwie kombinacja elektroakustyki z astronomią, wchłania całkowicie powodując przyjemną reakcję odrętwienia oraz oddalenia od rzeczy przyziemnych. Do stworzenia płyty artyści posłużyli się dźwiękami odebranymi z kosmosu przez radioteleskopy, a potem dodali od siebie kilka elektronicznych cudeniek.

Całość jest niezwykle ekscytująca. To podróż w towarzystwie elektronicznej psychodelii, która sprawia wrażenie całkowicie naturalnej („Maser Emission”). Mistrzowskie są tu otwierające album cyrkulacje w „Aurora Bis”. Wszystko jest takie intensywne, żywe i ciągle zmieniające formę. Wszechświat w rękach Polaków przybiera również melancholijny kształt. Mowa tu o utworze „Six Pulsars”, który ma w sobie wibrujący rytm.

Musi być również zimno, trochę groźne, ale przede wszystkim pusto. Najlepszym utworem bez wątpienia jest „Methanol Flash”. Jakakolwiek próba słuchania go w tle jest z góry skazana na porażkę. Swoją powolną swobodnością przyciąga jak magnes. To coś więcej niż interesujące doświadczenie czy zaskakujące przeżycie. Jest w nim coś nienazwanego. Voices Of The Cosmos sięgnęli tym razem bardzo głęboko w nieskończoną przestrzeń i zwieźli nam wielce zajmujący album.

Eter Records & Gusstaff Records | 2021
Bandcamp
FB
FB GusstaffJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy