Wpisz i kliknij enter

VA – Pets Recordings – Friends Will Carry You Home III

Kiedy doba jest za krótka nawet na podstawowe czynności życiowe, a muzyki słucha się głównie w autobusach – kompilacje to skarb.

Mówi się „kumple to grunt”. Jest w tym dużo prawdy. Catz ‘N Dogz robią to, na czym się najbardziej znają, czyli taneczny tech-house. Nr. 3 ich kompilacji to ponad 2 godziny selekcji taneczno-elektronicznych bitów. Jeśli nie seksowny deep, jeśli nie surowe techno, drapieżny house, to już naprawdę nie wiem, co jest w stanie zadowolić miłośnika słoneczno-tanecznych brzmień. Może indie dance/nu-disco. Proszę bardzo. Tu jest przekrój gatunków, co wskazuje na doświadczenie i intuicję składających kompilację. Bo, okiem laika, robi się je łatwo. Ponad 10 utworów, sensowne przejścia i zestaw gra. Ale skręcić dobrą, to jest trudność.

Momentami jest dekadencko, elegancko, nowocześnie. Pojawiają się akcenty z polskiego podwórka (We Draw A, Kixnare, Blackshp, SLG, Pol_On), kilka znanych nazwisk, jak i odkrywanie nowych. Tak, jak powinno być na każdej kompilacji. Pets 3 to zestaw skrojony według dobrego, starego stylu – i składem, i selekcją. Wstęp jest elementem autobiograficznym – tak głównie jej słuchałem. I nawet tytuł kompilacji się zgodził – friends carried me home (in fantastic mood).


3,5/5

Pets Recordings, 2014

Najlepsze momenty: Rachel Row – L Square (KiNK Outer Space mix), Paco Wegmann – The Return Of The Funk, Death On The Balcony – Them 3 Words (Eats Everything’ More Than Friends Remix), SLG – I Love You but I’ve Choosen Disco (Axel Boman remix)Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – Lilli Kane

Lilly Kane, chińska artystka, która dziś wydaje debiutanckie EP w Intruder Alert, odpowiada na nasz tradycyjny zestaw trzech pytań.