Wpisz i kliknij enter

Ambient Festival 2014 – konkurs

Ambient Festival zbliża się wielkimi krokami. W tym roku to już 16. edycja tej imprezy, która odbędzie się w dniach 18 – 19 lipca w Gorlicach. Z tej okazji mamy do rozlosowania dwa podwójne karnety.

Podczas dwóch dni festiwalowych prezentujemy wykonawców uprawiających niekomercyjne formy muzyki elektronicznej i elektroakustycznej, od ambientu poprzez industrial, noise, minimal music, electronic jazz i inne. Jako imprezy towarzyszące proponujemy giełdę i sprzedaż płyt (także winyle), wystawy plastyczne oraz prezentację firmy Audiomica Laboratory produkującej audiofilskie kable oraz ostatnio wzmacniacze lampowe – piszą organizatorzy.

W tym roku wystąpią:

RICHARD PINHAS @  sonic circuits 2013

Richard Pinhas – posiada status legendarnego muzyka na francuskiej scenie awangardowego rocka. Taki stan utrzymuje już od przeszło czterdziestu lat, kiedy to w latach 70. założył formację Heldon, która nadała wyjątkowy ton ówczesnym eksperymentom. Zespół Heldon stawia się na jednej półce obok niemieckich formacji w stylu Tangerine Dream. Pinhas miał też w swojej karierze epizody związane z nurtem new age. Choć jego postać najbardziej kojarzona jest z kosmicznym rockiem, osadzonym na gęstej aranżacji, syntezatorowych tłach i pulsującym rytmie. Do tej pory udało mu się wydać kilkadziesiąt pozycji. Dwa najnowsze krążki z udziałem Pinhasa, to album „Tikkun” nagrany z Orenem Ambarchim (nasza recenzja) oraz płyta „Welcome In The Void” (nasza recenzja) w duecie z Yoshidą Tatsuy’em.

Andrew Lagowski 2

S.E.T.I. – to pseudonim artystyczny Andrew Lagowskiego zajmującego się tworzeniem i wydawaniem muzyki elektronicznej od ponad trzech dekad. Od 1987 roku opublikował już przeszło dwadzieścia pięć albumów. Artysta brał udział w takich projektach jak Nagamatzu, Lustmord, Terror Against Terror, Isolrubin B.K., Legion, S.E.T.I. i Lagowski.

MichelBanabila

Michel Banabila – muzyk, kompozytor i producent. Jego kariera zaczęła się wraz z opublikowaniem albumu „Voiz Noiz” w 2000 roku, który został bardzo dobrze oceniony przez krytyków. Banabila pracował w Holandii, Polsce, Południowej Afryce, Rosji, Japonii, Hiszpanii i Belgii. Jest producentem licznych ścieżek dźwiękowych do filmów pełnometrażowych, dokumentalnych, jak i sztuk teatralnych. Banabila jest też członkiem muzycznego kolektywu Cloud Ensemble, z którym w tym roku wydał znakomitą EP-kę (nasza recenzja).

D.Makaruk 2

Dariusz Makaruk – muzyk, producent, programista, animator kultury, wykonawca live electronics i twórca instalacji audiowizualnych. Współtworzy przedsięwzięcia zaliczane do awangardy m.in. specjalny projekt elektroakustyczny Michała Urbaniaka oraz koncertowo-filmowy performance z udziałem Mariusza Wilczyńskiego, Tomasza Stańko i Włodzimierza Kiniorskiego, z którym tworzy od 2002 roku duet Kinior & Makaruk. Współpracuje również z choreografem Naoko Maeshibą, Tymonem Tymańskim, Antonim Gralakiem oraz mistrzem śpiewu gardłowego – Gendosem.

Kapital_04

Kapital – duet, w którego skład wchodzą Rafał Iwański – współzałożyciel i muzyk grupy HATI, łączącej eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Jest członkiem audiowizualnego projektu Aqualuna oraz tworzy takie przedsięwzięcia jak Voices of the Cosmos i PRSZR. Solowo występuje jako X-Navi:Et. Kuba Ziołek – muzyk udzielający się w takich grup jak Alameda Trio, Hokei, T’ien Lai, Ed Wood. Jadnak najbardziej znany jest z solowego projektu – Stara Rzeka, gdzie wykorzystuje przetworzone dźwięki gitary elektrycznej w duchu muzyki noise, ambient i psychodelicznej. W tym roku zespół wydał swój debiutancki album pt. „No New Age” (nasza recenzja).

_Ab Intra_

Ab Intra – jednoosobowy, studyjny projekt Radosława Kamińskiego, którego twórczość oscyluje wokół ambientowych/dark ambientowych form. Jego główną ideą jest próba odnajdywania wewnętrznej jaźni poprzez dźwiękową eksplorację.

_Muzyka sfer_

Muzyka Sfer – wł. Maciej Hanusek – muzyk, kompozytor, przez lata związany z teatrem offowym i eksperymentalnym, współpracował m.in. z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice. Współtwórca i gitarzysta prog-rockowego zespołu The Gate. Muzyka Sfer to fuzja brzmień antycznych ze współczesnymi, czyli akustycznymi i elektronicznymi. Hanusek stylistycznie porusza się wokół ambientu, muzyki neoklasycznej i alternatywnej.

Line-up:

18.07.2014:

– Muzyka Sfer

– Ab Intra

– Michel Banabila

19.07.2014:

– Dariusz Makaruk

– Kapital

– Richard Pinhas

– S.E.T.I.

Bilety:

40 zł /pierwszy dzień/

50 zł /drugi dzień/

80 zł karnet na całość

Bilety można rezerwować w Gorlickim Centrum Kultury, tel. 0/18 35 35 695 lub pod adresem aquavoice@gmail.com

Strona festiwalu: www.mpmambient.pl

Strona Facebook: www.facebook.com/AmbientFestivalGorlice

 

Pytanie konkursowe: proszę podać nazwę pierwszego zespołu Richarda Pinhasa, w którym grał jeszcze przed założeniem formacji Heldon.

W tytule maila proszę wpisać: „Ambient Festival”

Proszę pisać na adres: lukasz.komla@nowamuzyka.pl

Na wasze prawidłowe odpowiedzi czekam do środy (25.06) do godz. 20.00, a zwycięzców powiadomię drogą mailową.

Powodzenia!Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy