Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?

Floating Spectrum – A Point Between
Jarek Szczęsny:

Cyfrowy pomnik przyrody.

Bleu Roi – Dark/Light
Łukasz Komła:

Wiosną ubiegłego roku wsłuchiwaliśmy się w singiel szwajcarskiego projektu Bleu Roi, a przed kilkoma dniami ukazała się ich nowa EP-ka „Dark/Light”, którą przybliżamy i jednocześnie o niej rozmawiamy z Jennifer Jans.

Traversable Wormhole – Regions Of Time
Paweł Gzyl:

Adam X wraca do projektu sprzed dekady.

Sudan Archives – Athena
Jarek Szczęsny:

Do diabła z dobrymi radami.

Planetary Assault Systems – Plantae
Paweł Gzyl:

W stronę psychodelii.

Sleep D – Rebel Force
Paweł Gzyl:

Muzyczny zapach minionego lata.

Levitation Orchestra – Inexpressible Infinity
Jarek Szczęsny:

Podpalacze wzniecają eutymię.

Innercity Ensemble – IV
Jarek Szczęsny:

Luz i bogactwo.

Grischa Lichtenberger – RE:PHGRP
Paweł Gzyl:

Free jazz w „rasterowej” wersji.

Jónsi & Alex Somers – Lost and Found
Jarek Szczęsny:

Dla przyjemnego słuchania.

Conforce – Dawn Chorus
Paweł Gzyl:

Mistrzowski popis holenderskiego producenta.

Tunes Of Negation – Reach The Endless Sea
Jarek Szczęsny:

Problem leży gdzie indziej.Polska i Norwegia na wyjątkowym krążku

Limitowane wydawnictwo PUNKT EKLEKTIK SESSION 01 to podsumowanie współpracy artystów z Polski i Norwegii w ramach całorocznego projektu, łączącego w jednym miejscu i czasie festiwal Punkt z wrocławską platformą Eklektik Session. Album dostępny jest do darmowego odsłuchania lub pobrania.

PUNKT EKLEKTIK SESSION to jednocześnie tytuł płyty i festiwalu, z którego się wywodzi. Wiosną tego roku we Wrocławiu spotkały się dwa wyjątkowe środowiska artystyczne – EKLEKTIK SESSION oraz słynny norweski PUNKT FESTIVAL. Z inicjatywy wrocławskich muzyków – pomysłodawcy Eklektik Session Radka „Bonda” Bednarza oraz gitarzysty Michała Zygmunta – w ciągu trzech dni w Imparcie odbyły się koncerty z udziałem znamienitych artystów, prezentujące nowe oblicza muzyki – nietuzinkowej, eklektycznej, łączącej różne style, wokale, instrumenty, podejścia do tworzenia.

Album zawiera najlepsze owoce wspólnego grania artystów dwóch różnych środowisk, w zintegrowany muzycznie Wrocław wplata innowacyjny charakter jazzowej Norwegii. Pierwsza część płyty prezentuje nagrania studyjne EKLEKTIK ENSEMBLE – kolektywu polskich muzyków indywidualistów – wyprodukowane przez szwajcarskiego producenta Roliego Mosimanna (Swans, Faith No More, The Young Gods, Bjork). W nagraniach udział wzięli Bond (bas i inne instrumenty), Michał Zygmunt (gitara akustyczna i elektryczna), Roli Mosimann (perkusja), Olga Kończak (wiolonczela), Maciek Zakrzewski (klawisze, elektronika), Tomasz Gwinciński (gitara elektryczna), Ewa Hofman (altówka), Bartosz Bober i Olga Kwiatek na skrzypcach, a także Adrianna Styrcz na wokalu.

– To odważne wielogatunkowe wydawnictwo prezentuje szerokie spektrum międzynarodowych działań artystycznych, dialog artystów, którzy bez względu na swój status czy muzyczne pochodzenie skupiają się na procesie tworzenia – mówi Bond. – Eklektik Ensemble z taką samą łatwością czerpie z dorobku Eugeniusza Rudnika, jak i norweskich improwizatorów – dodaje Michał Zygmunt.

Na krążku znaleźć można również remiks Lutosławski Quartet wykonany na żywo we Wrocławiu przez założycieli firmowanego przez samego Briana Eno festiwalu Punkt – Jana Banga i Erika Honoré oraz ich bliskiego współpracownika Arve Henriksena. Album kończy utwór „The Deep Serene” w wersji live zagrany w składzie: Arve Henriksen, Jan Bang, Ingar Zach i Stian Westerhus.

Wydawnictwo PUNKT EKLEKTIK SESSION 01 stanowi zapowiedź drugiej – jesiennej – odsłony polsko-norweskiego festiwalu. We Wrocławiu usłyszymy kolejnych wybitnych artystów z Norwegii, z którymi polscy muzycy ruszą w listopadową trasę koncertową po Polsce. W przyszłym roku wydana zostanie także płyta z zapisem nagrań towarzyszących drugiej odsłonie PUNKT EKLEKTIK SESSION.

www.EklektikSession.com

www.facebook.com/EklektikSession

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.