Ansome – Hands Of The Harbour
Paweł Gzyl:

Punkowy gest.

Lapalux – Amnioverse
Ania Pietrzak:

Jak zachwyca?

Various Artists – X – Ten Years Of Artefacts
Paweł Gzyl:

Techno w swej najbardziej pomysłowej wersji.

Julek Płoski – śpie
Jarek Szczęsny:

Coś nowego.

Karenn – Grapefruit Regret
Paweł Gzyl:

Pariah i Blawan improwizują.

Moor Mother – Analog Fluids Of Sonic Black Holes
Jarek Szczęsny:

Hałas i chaos.

Jazz Band Młynarski-Masecki – Płyta z zadrą w sercu
Jarek Szczęsny:

Jedna dla wszystkich.

Shapednoise – Aesthesis
Paweł Gzyl:

Nieznane mutacje basowych brzmień.

A Winged Victory for the Sullen – „The Undivided Five”
Mateusz Piżyński:

Ambientowe nowości z Ninja Tune

Enchanted Hunters – Dwunasty Dom
Krzysiek Stęplowski:

Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób.

Ecnahnted Hunters Dwunasty Dom
Rrose – Hymn To Moisture
Paweł Gzyl:

Techno w stylu Marcela Duchampa.

Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?

Floating Spectrum – A Point Between
Jarek Szczęsny:

Cyfrowy pomnik przyrody.Murcof i Matias Aguayo w Poznaniu

Festiwal Malta zaprasza na darmowe koncerty mistrzów latynoskiej elektroniki.

Za nami bardzo dobre koncerty m.in. XxanaxX i duńskiego Rengleklods, a przez najbliższe dni o godz. 22.30, na Placu Wolności czekają nas kolejne muzyczne uczty:

MURCOF, 25.06.14
to pseudonim sceniczny meksykańskiego artysty tworzącego muzykę elektroniczną, którego płyta „Remembranza” została wybrana płytą roku wg. naszych czytelników w 2005 roku. Źródłem inspiracji są dla tego twórcy to minimalizm, postmodernizm i muzyka barokowa. Murcof określa siebie jako kompozytora używającego technologii po to, by tworzyć poruszające widza epickie suity, podszyte duchowym niepokojem, poruszające takie tematy, jak życie, śmierć, wieczność. Murcof od 2006 r. mieszka w Hiszpanii. Współpracował z wieloma artystami, m.in. Talvinem Singhem i Erikiem Truffazem. Występował też na najważniejszych festiwalach muzycznych, m.in. legendarnym Sónar Festival w Barcelonie.


Murcof – „Rostro”

KRÓL, 26.06.14
Błażej Król to lider nieistniejącego już Kawałka Kulki oraz wokalista i gitarzysta duetu UL/KR. O zespole, który tworzy z Maurycym Kiebzakiem-Gorkim pisano jako o najbardziej spektakularnym debiucie ostatnich lat. W styczniu 2014 światło dzienne ujrzał pierwszy singiel KRÓLA – „Szczenię, zapowiadający marcową premierę płyty „Nielot”. Płyta ukazała się na CD, białym winylu, jako download i kaseta magnetofonowa. Muzyka Błażeja Króla to oryginalne połączenie indie, elektroniki, ambientu i piosenki poetyckiej.


KRÓL – „Powoli”

MATIAS AGUAYO, 27.06.14
urodził się w 1973 r. w Santiago w Chile, ale całe lata 90. spędził w niemieckiej Kolonii, gdzie współtworzył tamtejszą scenę muzyki elektronicznej. Występował jako didżej, m.in. w legendarnym klubie Luquid Sky. W końcu ze swoimi setami trafił do Buenos Aires. Ma nieprzeciętne wyczucie rytmu i poza klasycznym miksowaniem w klubach organizuje na ulicach południowoamerykańskich metropolii rave’owe party na wolnym powietrzu. Jego podejście do muzyki opiera się na przekonaniu, że postminimalistyczna taneczna utopia otwarta jest dla każdego.

Matias Aguayo – „Levantate Diegors”

CABALLITO, 28.06.14
ten kolektyw tworzą Bigote (Daniel Martín Martín), Grita (David Galindo Paredes) i Viva La Virgen (Jara Aithany), muzycy hiszpańskiej sceny niezależnej.
Caballito DJs to set didżejski łączący tradycyjne rytmy kolumbijskie i afrokolumbijskie z progresywną elektroniką, cumbią i muzyką ośmiobitową. Didżeje korzystają z możliwości laptopów i winyli, samplują w towarzystwie obrazów, postfolkowych dekoracji i nasyconych kolorów.


Caballito Dj, live at Festival Chicotrópico 2011

LOW ROAR, 29.06.14, godz 21.30
(Ryan Karazija), z pochodzenia Amerykanin, od kilku lat mieszka i pracuje w Islandii. Jego muzyka jest zbudowana z łagodnych, melancholijnych dźwięków, które w połączeniu z emocjonalnym wokalem i oryginalnymi melodiami tworzą hipnotyzującą, poruszającą całość. Nastrój jego muzyki jest porównywany do twórczości takich artystów, jak Thom Yorke, Bright Eyes czy Sigur Rós. Dwudziestoletnia OLY pochodzi z Lublina. Mimo młodego wieku wyróżnia się artystyczną dojrzałością. Jej teksty to osobiste historie, śpiewane charakterystycznym, ciepłym głosem przy akompaniamencie ukulele, kalimby i gitary. Jesienią nakładem wytwórni Nextpop ukaże się jej debiutancka płyta, na której gościnnie wystąpi m.in. Low Roar.


LOW ROAR – „I’ll keep coming”

więcej szczegółów dotyczących festiwalu:
www.malta-festival.pl/pl

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.