Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Szjerdene

Główny wokal trasy „The North Borders” Bonobo, obdarzona wyjątkowym głosem wokalistka z Belgii. Na trzy pytania odpowiada Szjerdene.

Na ubiegłorocznym albumie Bonobo Szjerdene zaśpiewała w dwóch kawałkach – „Towers” i „Transits”.

Z Greenem nagrała też klimatyczny cover numeru amerykańskiego barda Donovana z 1968 r. „Get Thy Bearings” pojawił się na składance z serii Late Night Tales przygotowanej przez Bonobo minionej jesieni.

Podczas trasy koncertowej z zespołem Greena artystka wyśmienicie radzi sobie nie tylko z repertuarem z „The North Borders”, lecz także z kompozycjami z jego poprzednich wydawnictw. Pierwotne wykonania Andrei Triany czy Bajki w wersji Szjerdene brzmią równie rewelacyjnie. Podchodzi do ich interpretacji z niezwykłą lekkością, świeżością i pozytywną energią – emanuje nią nie tylko na scenie. Po koncercie zamieni kilka słów z fanami, chętnie pozuje z nimi do zdjęć, prężnie działa na portalach społecznościowych.

W ubiegłym roku wydała epkę „Patchwork”, który to tytuł doskonale odzwierciedla zróżnicowanie czterech opublikowanych na niej utworów. Z pewnością wokalistka wkrócte podzieli się pełnym wydawnictwem – pytanie, czy postawi na numery zbliżone temu, co robi z Greenem, czy też może pójdzie w stronę bardziej akustycznych brzmień tak, jak zrobiła to wspomniana Andreia Triana.

https://soundcloud.com/szjerdene/linger-well

1. Czego ostatnio słuchasz?

Cinematic / Prog Rock music .

2. Nad czym obecnie pracujesz?

Pracuję nad swoim solowym albumem oraz kilkoma kolaboracjami.

3. Gdzie zagrasz w najbliższym czasie?

Aktualnie jestem w trasie z Bonobo. Właśnie dziś gramy na festiwalu Glastonbury, potem ruszamy do Kanady i USA skąd znów wracamy do Europy. Dokładne daty koncertów znajdziecie na stronie www.bonobmusic.com.

Strona Szjerdene
Profil na Facebooku »
Profil na YouTube »
Słuchaj na Soundcloud »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy