Wpisz i kliknij enter

Ligovskoï – Dilip & Remixes

Dronowy ambient dla ochłody.

Pod znajomo nam brzmiącą nazwą Ligovskoï ukrywa się duet powołany przez dwóch producentów z Paryża i Brukseli – Nikolai Azonova i Valerio Seliga. Ich muzyka bazuje na ambientowych strukturach brzmieniowych, uzupełnianych dronami i dźwiękami otoczenia. Obaj artyści używają klasycznych syntezatorów, jak i z pasją poświęcają się field recordingowi.

Pierwsze nagrania duetu ujrzały światło dzienne na kompilacji „Outland Project” wytwórni Sicilate. Potem pojawił się debiutancki krążek Ligovskoï’ego – „Samotrace” – opublikowany przez japońską firmę Ilya.

Kiedy w 2011 roku duet wystąpił w Paryżu podczas imprezy, w ramach której różni artyści prezentowali swoje własne interpretacje soundtracku do słynnego filmu sci-fi „Outland” Petera Hyamsa, okazało się, że to właśnie Azonov i Selig stworzyli najciekawszą propozycję. Efektem tego triumfu jest wydany właśnie przez wytwórnię DEMENT3D mini-album Ligovsko’ïego – zatytułowany „Dilip”.

Pierwsza część płyty zawiera cztery autorskie kompozycje członków projektu. To współczesna wizja chmurnego ambientu – zanurzona w gęstwinach dronowych wyziewów i industrialnych defektów. Druga część przynosi cztery zupełnie od siebie różne remiksy materiału duetu. Odpowiadają za nie znakomici artyści: francuski weteran minimal wave, In Aeternam Vale, szwedzki producent techno Abdullah Rashim, paryski twórca techno i szef wytwórni DEMENT3D, Fracois X, wraz z kolegą znanym jako Antigone oraz duet HBTVSK (czyli Heartbeat i Voiski).

Więcej info:

www.dement3d.fr

www.facebook.com/DEMENT3DJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
chipie
chipie
7 lat temu

Przedostatni akapit: Azonov zamiast Azanov i nie odmieniałabym nazwy Ligovskoï 😉

chipie
chipie
7 lat temu

Album naprawdę znakomity!

Polecamy