Wpisz i kliknij enter

Sleeparchive & Mike Parker – RPTCH04

Wytwórnia Repitch jest rezultatem kolaboracji pomiędzy Ascion i D. Carbone. Repitch 004 to najnowsze wydawnictwo, które wyszło nakładem tej oficyny. Strona A dwunastocalówki należy do weterana Rogera Semsrotha AKA Sleeparchive, a strona B, do charyzmatycznego Mike’a Parkera.

Fifth Station  (A1) od Sleeparchive jest dynamiczny i mechaniczny, zawiera w sobie parę brudnych. noisowych sekwencji. Pierwsze i niejedyne narzędzie parkietowe na tej stronie płyty. Regularny, niepołamany utwór świetny na setowy ‚peak time’. Przez pędzące perkusjonalia zdaje się być szybszy niż jest w rzeczywistości.

Kciuki do góry dla Sleeparchive i jego patentu na przemycenie loopów (A2 i A3) na płytę winylową. Nie jest to co prawda jego autorski pomysł, ale ja natknęłam się na coś takiego po raz pierwszy. Loop jest wtłoczony w pojedynczy rowek na krążku, a igła porusza wyłącznie po jego torze, co sprawia, że możemy wrócić do niego w dowolnym momencie, ciągnąć go w tle na przestrzeni całego seta czy po prostu przeplatać nim miks. Bardzo praktyczna opcja, a i obydwa loopy są najwyższej klasy i jakości.

White Angel Breadline (A4) jest bardziej wysycony postminimalowymi sampelkami, które zagęszczają jego atmosferę.

Mike Parker jest, jak podkreśla, przede wszystkim wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Buffalo. Wszystkie art worki projektuje własnoręcznie – z reguły są to grafitowe, zamazane postaci i abstrakcyjne kształty. Muzyka to drugie jego hobby. Od początku istnienia na scenie, jego styl nie uległ żadnym zmianom. Parker jest powszechnie znany z zamiłowania do cyfrowych, nad wyraz chwytliwych numerów, które są oparte na jednej, czasem dwóch frazach. Piękna i efektowna prostota, na stałe wpisała się w stylistykę jego brzmienia, a Lustrum (B1) i Flying nerves  (B2), to utwory dobitnie to podkreślające.

Warto jest mieć tę płytę w swojej kolekcji – Sleeparchive traktuje nas klasyką gatunku, a Parker, mistrz składania najbardziej spektakularnych pętli w historii współczesnego techno, wprowadza nas w niebezpieczny trans, który może być uzależniający.

Wydawnictwo dostępne w sklepie yakrecords.pl
Link do produktu:  http://yakrecords.pl/produkt/repitch04/Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy