Wpisz i kliknij enter

Włoskie techno atakuje stolicę

Klub Nowa Jerozolima będzie gościć 13 lutego dwóch producentów – Claudio PRC i Ness – działających wspólnie jako The Gods Planet.

The Gods Planet to niezależna wytwórnia płytowa, założona w 2010 roku przez Claudio PRC oraz Nessa. Pod szyldem tłoczni ukazały się cztery EP-ki autorstwa The Gods Planet – bo to także muzyczny duet Claudio PRC i Nessa. Poza działalnością w obszarze własnego labelu, w maju 2013 roku, projekt The Gods Planet wydał album „LP 1”, który ukazał się nakładem tajemniczej, włoskiej (prawdopodobnie) wytwórni “On2Sides”.

Ness, czyli Andrea Deplano, rozpoczął muzyczną podróż pod koniec lat 90. Jego zainteresowania i pasje spowodowały, że rozpoczął karierę didżejską, eksperymentując wówczas z różnymi stylami. Po pewnym czasie, już z zapleczem wiedzy z zakresu inżynierii dźwięku oraz wielu lat poświęconych na szukaniu swej muzycznej ścieżki, Ness zaczął rozwijać swój unikalny styl, z mocnym naciskiem na atmosferyczne, mroczne, hipnotyczne brzmienia. W 2007 roku, w rodzinnej Sardynii, Ness otworzył swój własny sklep z płytami. Dwa lata później powołał do życia label Mono Records.

Claudio PRC to włoski producent muzyki eksperymentalnej oraz techno, wydający swoje płyty pod szyldem takich wytwórni, jak m.in.: Prologue, Stroboscopic Artefacts, Phorma czy wspomniany już The Gods Planet. Miał także okazję współpracować wydawniczo z wieloma ciekawymi artystami, z których warto wymienić chociażby Terence’a Fixmer’a. W 2012 roku zadebiutował albumem “Inner State”, który ukazał się nakładem Prologue. Charakterystyczny styl Claudio PRC można określić mianem dronowego, atmosferycznego techno.

CLAUDIO PRC & NESS (Phorma, Prologue, The Gods Planet / IT)
BŁAŻEJ MALINOWSKI LIVE (Phorma, Technosoul, Silent Season)
ANJA KRAFT (Electrified, Nowa Jerozolima)
CHUPAX (Electrocapital, BLACKIO)

ISNT (Behind The Stage)
ESSENCE (Technosoul)

13.02.2015, godz. 22

Nowa Jerozolima, Al. Jerozolimskie 57
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) >> http://ow.ly/IlAXR

http://www.facebook.com/tgplabel
http://www.facebook.com/blackiomusicJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy