Wpisz i kliknij enter

Legowelt – Vaporware Tracks Vol. 1

Piękno analogowych melodii w rytmie techno.

W czasach, kiedy wielu producentów stara się o perfekcjonistyczną komputerową obróbkę i, co za tym idzie, cyfrową czystość swoich utworów, istnieją na szczęście również tacy, dzięki którym brzmienie analogowych instrumentów i sztuka ‚fizycznego’ rzeźbienia dźwięku nie odchodzą w zapomnienie. Do drugiego grona muzyków należy niewątpliwie Danny Wolfers, znany jako Legowelt. Holenderski producent od dwóch dziesięcioleci udowadnia, że potencjał studia złożonego z dziesiątek klawiszy, suwaków, gałek i kabli jest właściwie nieograniczony. Wolfers to twórca niezwykle płodny, o ciężkiej do policzenia dyskografii i sporej liczbie aliasów, dzięki którym zaskarbił sobie wielu fanów melodyjnego analogowego techno. W zeszłym roku swoją niezachwianą formę Holender pokazał między innymi w albumie Crystal Cult 2080 nagranym dla Crème Organization.

Swój nowy muzyczny rok artysta otworzył już w styczniu wydaniem udanej epki w labelu Hot Haus Records Dja Hausa. Próbkę dźwięków Cosmic Space odsłuchać można powyżej. W tym miesiącu nadszedł z kolei czas na powrót do Crème i przedstawienie aranżacji „vaporware”. Cztery nowe produkcje to cztery różne wizje ciepłego, analogowego techno.

Epkę otwiera Norwegian Crack Dealer. Niecodzienny tytuł współgra tu z abstrakcyjną, (paranoidalną) melodią, opartą na kilku prostych akordach przypominających brzmienie żywych instrumentów. Z czasem ich melodia traci na sile, by powrócić w wydaniu bardziej „tanecznego” syntezatora. Zupełnie inny klimat tworzy magiczne Southwest British Airlines. Ta tajemnicza, lecz przepiękna podróż odsłania wszelkie walory analogowego grania. Głęboki bas, dosadna, lecz ciepła stopa oraz trzeszczące hihaty tworzą idealną podporę dla szalonych dźwięków syntezatora.


Satierian Moon Breeze i The Sea Is So Silent pobudzają zmysły słuchacza z taką samą siłą. O ile pierwsza z produkcji łączy połamany, dosadny przestrzenny rytm z pulsującym instrumentem i nieco zwalnia tempo, o tyle druga zaczyna od jego przyspieszenia, by za moment być tylko tłem dla pokręconej, hipnotyzującej melodii przypominającej dźwięki Rolanda TB-303. Legoweltowi po raz kolejny warto zaufać!

Tracklista:

01. Norwegian Crack Dealer
02. Southwest British Airlines
03. Satierian Moon Breeze
04. The Sea Is So Silent

Crème Organization | 2015

LEGOWELT / SOUNDCLOUD
CREME ORGANIZATION / SOUNDCLOUDJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy