Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Naphta

3 pytania pozostały nad Odrą i po Oxford Drama trafiły do producenta ukrywającego się pod pseudonimem Naphta.

Naphta – producent i DJ rezydujący we Wrocławiu, twórca wielu remiksów i podcastów. W swoich produkcjach porusza się po różnych gatunkach elektroniki, począwszy od Detroit techno, poprzez disco czy funkujące syntezatory. Niedawno wypuścił winylowe EP-ki „Solar Empire” (Transatlantyk) i „Palm Trees Love” (Studio Barnhus).

Czego ostatnio słuchasz?
Nowej płyty Zs – idealnie zbalansowane szaleństwo i rzemiosło. Bardzo podoba mi się nowa płyta Palmbomena – lubię tak ciepło brzmiące, klubowe lo-fi. Nadchodzący Project Pablo też przyjemnie ociepla przedwiośnie. Z polskich płyt jestem pod wrażeniem nadchodzącej płyty Michała Lewickiego (który wydaje również jako Deam) – od brzmienia po aranżacyjne niuanse, wszystko jest tutaj przemyślane i na wysokim poziomie.


Zs – „Xe”


Palmbomen II – „Carina Sayles”


Michał Lewicki – „Komeda” z BBC Radio 3

Nad czym obecnie pracujesz?
Skończyłem nową epkę jakiś czas temu, wyjdzie w Transatlantyku. To zdecydowanie bardziej psychodeliczny materiał od moich poprzednich wydawnictw, abstrakcyjny, ale wciąż taneczny. Siadam do nowych utworów – czy będzie to krótsza czy dłuższa forma, zobaczymy, ale na pewno będę chciał trochę poeksperymentować z metodami pracy.


Naphta – „Music For Brass EP”

Jaki koncert/set zrobił ostatnio na Tobie największe wrażenie?
Niemoc! Ci młodzieńcy grają strasznie ciekawego post punka. Już na tak wczesnym etapie można powiedzieć, że mają swój unikalny styl. Nagrywki studyjne zostawiają trochę do życzenia, ale koncertowo już są w dobrym miejscu.

www.facebook.com/naphtaburger
soundcloud.com/naphtaa
spacenaphta.bandcamp.comJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy