Wpisz i kliknij enter

Niewolnicy Saturna

Niewolnicy Saturna powracają z nową płytą.

Zacznę od tego, że muzycy (Maciej Cieślak, Marcin Zabrocki i Robert Derlatka) grupy Niewolnicy Saturna byli/są związani z wieloma innymi znanymi formacjami, takimi jak Ścianka, Hey, Oranżada, Szuszkiewicz/Zabrocki, Cieślak i Księżniczki etc. Niewolnicy Saturna w 2013 roku zaprezentowali na żywo swoje pierwsze nagrania, opierając je na brzmieniu gitar, perkusji, saksofonu i syntezatorów („Technika jazdy osobowym” – posłuchaj).

W ubiegłym roku zmienił się nieco skład formacji: Karolina Rec (wiolonczela), Maciej Cieślak (głos, kartka A4, gong piezomaszyna, ludowa sztuczna kura), Pan Waldek (rytm, djembe) i Robert Derlatka (głos, sprężyny od łóżka, kowadełko, łyżki drewniane, drzwiczki od kuchni węglowej, łańcuchy, klucze). Na tegoroczną EP-kę, pt. „Zaskrzypiała furtka, zaszczekał pies” (My shit in your coffee) złożyły się dwie dziesięciominutowe kompozycje, będące interesującą wyprawą w rejony awangardy, muzyki improwizowanej i avant-folku.

Album ukazał się w limitowanym nakładzie 65 sztuk, gdzie zamiast CD mamy pendrive wciśnięty w filcową wkładkę. Płytę można kupić na stronie Yerbamarket.com.

Strona Facebook Niewolników Saturna »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Monnik
6 lat temu

Limitowana edycja… Zapowiada coś naprawdę dobrego

Polecamy