Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Qindek

Dziś przepytujemy holenderskiego producenta, który rozwija swój talent pod opieką samego Tripeo, czyli Darko Essera.

Qindek to producent i DJ urzędujący w Deventer. W branży muzycznej jest od ponad dziesięciu lat, lecz dopiero w 2011 roku postanowił skupić się na tworzeniu techno. Od tego czasu wydał kilka 12′ nakładem m.in. FORMAT Records czy WaveReform. Za kilka dni wraca z nową 3-utworową Ep, pt. „Modu”, która ukaże się w macierzystej wytwórni holendra Wolfskuil Records.

For english version scroll down


Qindek – „Modu EP” (snippets)

Czego ostatnio słuchasz?
Jestem uzależniony od Mike’a Parkera, nowego albumu Levona Vincenta, a kiedy jestem w domu zapuszczam Selah Sue dla nastrojowych, jazzowych wibracji. Kopię też we własnej kolekcji i ponownie odkrywam moich szwedzkich nauczycieli w postaci Hardcell, Pär Grindvik czy Hertz. Te nagrania mają w sobie groove i energię, woow!


Mike Parker – „Spiral Curves”


Levon Vincent – „Anti-Corporate Music”


Hardcell – „Untited”


Par Grindvik – „Folium”

Nad czym obecnie pracujesz?
W tej chwili pracuję nad trzema epkami oraz staram się w swojej głowie połączyć kropki tworzące koncept albumu. Jest to wyzwanie, bo nie chcę stworzyć „po prostu” albumu, więc wszystko musi się zazębiać. Niestety, myślę, że jestem trochę zblokowany z powodu pierwszego utworu jaki skończyłem. Naprawdę zgłębiłem ten kawałek, ale wszystko inne po prostu nie przystaje do niego. Będę musiał wrócić do początku, jak sądzę…


Qindek – „The Fraction Of Frustration”

Jaki cudzy występ zrobił na Tobie największe wrażenie?
Kilka lat temu totalnie się zagubiłem i występ Mathewa Jonsona podczas Free Your Mind Festival sprowadził mnie na dobre tory. Jego live-set był tak bardzo intensywnie hipnotyczny, energetyczny i wszystko w nim było na swoim miejscu. Niedługo później usłyszałem Tobiasa grającego w Trouw. O Panie! To było dobre! Myślę, że miał coś koło trzech instrumentów w sumie, ale pomimo tej limitu robił wszystko co chciał. Bardzo mocne. Również rok temu słyszałem Petera van Hoesena grającego hybrydowy set w Doornroosje i jego sposób budowania setu był niezwykle mocny. Wykreował jakby 8 piramid w tym miksie, zwabił tłum w podróż, która była całkiem trudnym wyzwaniem, ale zakończonym satysfakcjonująco. Ja kochałem to przez całą drogę.

Nie mogę zapomnieć też żadnego z setów Sandrien jakie słyszałem. Jest moim ulubionym Dj-em. Oj potrafi zagrać! Ostatnio grałem z nią w Curacao podczas One Off i był to już początek poranka. Myślę, że było tam z 40 osób. Pamiętam, że powiedziałem do niej „Powinnaś to kończyć niedługo, bo już nic nie zostało z tego wieczoru”. A ona po prostu powiedział mi, że nie może przeastać i grała do czasu, aż Słońce przypaliło Ziemię i nasze skóry, pokonała wszystkich i każdego z osobna. Piekielnym jest DJ-em. Nauczyłem się od niej z tej imprezy, nauczyłem sporo!


Mathew Jonson, Free Your Mind Festival 2011


Peter van Hoesen Boiler Room Berlin Dj Set


Sandrien Boiler Room Amsterdam DJ Set

ENGLISH VERSION
What are you listening to lately?
I’m hooked on Mike Parker, Levon Vincent’s new album and when I’m at home I’m putting on Selah Sue for some moody, jazzy vibes. I’m also digging in my own collection and I’m rediscovering my swedish teachers Hardcell, Pär Grindvik and Hertz. Those records got some groove & energy in them, woow.

What are you currently working on?
I’m working on three EP’s at the moment and in my mind I’m trying to connect the dots for an album concept. This is challenging, because I don’t want to release ‚just’ an album, so everything has to connect. Unfortunately I think, I’m a little blocked because of the first track that I finished. I really dig this track, but everything else just doesn’t add up to it. I’ll have to back to the beginning I guess..

Whose concert/set (lately or at all), have done the biggest impression on you?
A few years back I was totally lost and it was Mathew Jonson during the Free Your Mind Festival, who brought me back on track. His live-set was soooo intens hypnotic, energetic and everything fell into place. Not long after that I heard Tobias play live at Trouw. Oh man! That was good. I think he had like three instruments all together, but with that limitation he did everything he needed to do. So strong. Also a year ago i heard Peter van Hoesen doing a Hybride set @ Doornroosje and his build ups were so strong. He created like 8 pyramids in that set and lured the crowed onto a journey that was fairly tough but challenging and rewarding. Loved it all the way.

But let’s not forget every set of Sandrien i heard. She is my favourite DJ. Man – she can play some sets! Last time I played with her on Curacao during One Off, and it was beginning of the morning. I think there were like 40 people standing. I remember saying to her: „You should end this soon, because there is nothing left of the moment”. She just said to me she couldn’t and played until the sun scorched the earth and our skin and she outlasted each and everyone. One hell of a DJ she is! I learned from her on that party, I learned a lot!

www.facebook.com/Qindek
www.qindek.bandcamp.com/
www.soundcloud.com/qindek
www.facebook.com/home.php#!/pages/Wolfskuil-Records/79088106687?ref=tsJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy