Wpisz i kliknij enter

Colours of Ostrava | 16-19. lipca 2015

Patronujemy festiwalowi Colours of Ostrava, na którym w połowie lipca już po raz 14. zagra światowa czołówka nowych brzmień

Colours of Ostrava to międzynarodowy festiwal odbywający się od 2002 roku tuż przy polskiej granicy – w czeskiej Ostrawie. 3 lata temu wydarzenie przeniesiono na obrzeża miasta, do klimatycznego, postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice. Przez trzynaście lat swojej historii festiwal gościł takie postaci, jak Iggy Pop, Sigur Rós, Alanis Morissette, The Cranberries, Sinéad O´Connor, Bobby McFerrin, Jamie Cullum, Janelle Monáe, czy Gipsy Kings.

10547391_10152594814904901_6947391600833402126_o

Podczas zeszłorocznej, trzynastej edycji w Ostrawie bawiła się rekordowa liczba ponad 40 tysięcy uczestników. W listopadzie festiwal – wielokrotnie nagradzany do tej pory m.in. przez ALMA (Akropolis Live Music Awards) – został zakwalifikowany do ścisłego finału prestiżowej nagrody Festival Awards w kategorii Best Major European Festival.

 

W tym roku zagrają:

BJӦRK

Bjork web

Jej działalność obejmuje różne dziedziny: od śpiewu, poprzez komponowanie, aktorstwo, po poezję i modę. Nieustannie przekracza artystyczne granice, inspiruje, jednocześnie spełniając się artystycznie. Każdy występ Islandki jest głośnym i spektakularnym widowiskiem, dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach. Na tegorocznej edycji Colours of Ostrava artystka zaprezentuje swój najnowszy album Vulnicura. Do Ostrawy przyjedzie z ogromnym zespołem: wenezuelskim producentem Arca i orkiestrą smyczkową.

SWANS

lWjPvX5UYgIMyy9pFR0MY2WrfiQz2pcGBoPmt_oFW6Y

Jeden z najważniejszych zespołów lat ’80, reaktywowany w 2010 roku. Ich oryginalne brzmienie oscyluje między eksperymentalnym rockiem i ambientem. Charakterystyczne dla grupy są konsekwentne, inspirowane lekko muzyką klasyczną, kilkunastominutowe kompozycje. Swans powracają do Ostrawy po czterech latach, prezentując zeszłoroczne wydawnictwo To Be Kind. Uwaga – jak zwykle na występie Amerykanów – będzie ekstremalnie głośno!

CLARK

jx0XKUhlWucY79f2rCEPCYrLjHdgv4ApDMkgVR3xYA0

Jego kariera muzyczna rozpoczęła się 15 lat temu od występu na studenckiej imprezie, po którym został zaproszony do wytwórni i mógł nagrać swój debiutancki krążek – Clarence Park. Aktualnie 36 letni Chris Clark ma na swoim koncie osiem pełnowymiarowych albumów i sporą liczbę EP-ek. Na żywo Brytyjczyk zaprezentuje zapewne marcowy materiał – Flame Rave. Po zeszłorocznym Tauronie wiemy jednak, że w secie Clarka nie zabraknie dźwięków z płyt Totems Flare i Turning Dragon.

JOSÉ GONZÁLEZ

gN_0LercBc5nk3GsXmNUrYazhSSD5x6UdtAXrDCvMeQ

Jego piękne i proste brzmienie składa się z ciepłego wokalu z akompaniamentem gitary akustycznej. Artysta tworzy muzykę na pograniczu delikatnego folku i indie rocka. 17 lutego ukazał się najnowszy krążek muzyka. Album, zatytułowany Vestiges & Claws, został w całości nagrany przez szwedzkiego artystę.

CARIBOU

Artysta znany również ze swojej twórczości pod pseudonimami Manitoba lub Daphni, tworzy melodyjny house utrzymany w melancholijnej atmosferze. Słuchając dźwięków Caribou mamy do czynienia na przemian z tanecznymi i intrygującymi, bajkowymi dźwiękami. W Ostrawie z pewnością usłyszymy ciepłe dźwięki ze świetnie przyjętych albumów Swim i Our Love.

CHRISTIAN LӦFFLER

DAMIAN LAZARUS & THE ANCIENT MOONS

Poza koncertami Colours of Ostrava oferuje równie ciekawy program warsztatów, paneli dyskusyjnych oraz pokazów filmowych i teatralnych. Warto zauważyć, że solidną reprezentację będzie miała na festiwalu także polska scena. Zagrają m.in. Bokka i The Dumplings.

Z okazji tegorocznej edycji, będziemy mieli dla Was specjalną niespodziankę.

Po więcej szczegółów dotyczących festiwalu klikajcie TUTAJ

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy