Wpisz i kliknij enter

Lado w Mieście 2015

Od 2 lipca do 3 września, w każdy czwartek o 20, warszawski Plac Zabaw (przeniesiony nad Wisłę) zaprasza na koncerty.

W zeszłym roku Lado ABC podsumowywało 10 lat działalności, a raczej podsumowali je wszyscy muzycy, którzy od 2004 tworzyli tę niesforną wytwórnię, zagrawszy w wakacje ponad 40 koncertów. 2015 jest mniej symboliczny, ale to nie znaczy, że Lado ABC zwalnia – tym razem na Lado w Mieście zaprosili solistów i zespoły z innych wydawnictw, miast i bajek. Będą premiery, powroty i kilka niespodzianek. Będą elektryczni derwisze, szansoniści zza Odry, klasycy, orkiestry i ansamble.

Partnerem tegorocznej edycji jest obchodząca swoje 10-lecie firma Eventim.pl.

Lado w miescie cover photo

Pozostałe koncerty zaplanowane w ramach Lado w Mieście 2015:

09.07 | Lomi Lomi + Wulkan

16.07 | Adam Repucha + Wojciech Bąkowski

23.07 | 19 Wiosen

30.07 | Kinsky + Merkabah

06.08 | Innercity Ensemble

13.08 | T’ien Lai + Souvenir de Tanger

20.08 | Bye Bye Butterfly + Zebry A Mit

27.08 | Lotto + Piotr Kurek

03.09 | Warszawska Orkiestra Rozrywkowa gra Brazilian Octopus

W czwartek (2 lipca) Lado w Mieście otworzy koncert Warszawskiego Comba Tanecznego
Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.

Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach.


Warszawskie Combo Taneczne – „Ach te Rumunki”

Po koncercie, w ramach celebracji czwartku, organizatorzy zapraszają na ladowe afterparty z Bartoszem i Bartłomiejem, czyli COCKTAIL PARTY. Sami prezentują się tak:
„Jako par excellence dj-e występujemy rzadko i sprawia nam to nieskrywaną przyjemność. Kolektyw Bartosz i Bartłomiej istnieje od dłuższego czasu i zwykle (razem i osobno) skupia się na działalności stricte muzycznej, puszczanie płyt jest więc jedynie kwiatkiem u kożucha, co przydaje (kwiatu) jedynie blasku.
Zaprezentujemy wiecznie żywe przeboje ery Space Age w wykonaniu artystów amerykańskich, japońskich, polskich, izraelskich, kubańskich, niemieckich. Świat się w pas kłania. My również. Zapraszamy serdecznie”.

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1012218932129178/Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy