Wpisz i kliknij enter

Dwa dni z ambientem

W piątek i sobotę, 10 i 11 lipca, do Gorlic znów zjadą wielbiciele subtelnej elektroniki.

Pierwszy dzień festiwalu rozpocznie Grzegorz Bojanek, znany również jako Eta Carinae. założyciel wytwórni Etalabel. Od 2007 roku Grzegorz jest producentem artystycznym Warsaw Electronic Festival. Współpracował z wieloma artystami z USA, Kanady i Chin. Obecnie współpracuje między innymi z Michelem Banabila (dwukrotnie gościł w Gorlicach), Machinefabriek czy Yuko Parrisa.

Jako drugi wykonawca wystąpi irlandzki producent muzyki elektronicznej Alex Leonard znany jako Ebauche. Alex ma na swoim koncie występy obok takich tuzów nowej elektroniki, jak Biosphere, Frog Pocket, Ambulance, Hrvatski czy Lakker.

Gościem specjalnym pierwszego dnia festiwalu będzie Harald Grosskopf, żywa legenda niemieckiej kosmiche musik i kraut rocka. Współpracował z z Klausem Schulze (albumy: „Moondawn”, „Body Love”, „Body Love Vol. 2” i „X, Live”). Razem z Manuelem Göttschingiem wchodził w skład zespołu Ash Ra. Pod własnym nazwiskiem nagrał i wydał pięć albumów (najsłynniejszy – „Synthesist”), a z innymi artystami (jako członek zespołu lub muzyk sesyjny) – ponad 70. W Gorlicach Harald będzie gościem po raz drugi.

W drugim dniu festiwalu jako pierwszy wystąpi Maciek Szymczuk. Będzie to koncert promujący jego nową płytę zatytułowaną „Music for Cassandra”. Płyta ukaże się w barwach wydawnictwa „Zoharum” które oczywiście przybędzie do Gorlic ze swoim stoiskiem.

Kolejny koncert drugiego dnia festiwalu to jubileuszowy koncert Tadeusza Łuczejki – „Aquavoice” który w tym roku obchodzi 20 lecie działalności artystycznej. Aquavoice na swoim koncie ma 8 płyt autorskich. Tegoroczny koncert będzie koncertem w wersji kwadrofonicznej.

Na koniec festiwalu wystąpi Pieter Nooten – holenderski kompozytor, wokalista i klawiszowiec, związany początkowo z grupą Clan of Xymox. Brał udział w komponowaniu i nagrywaniu pierwszych trzech płyt tego zespołu. Cocteau Twins, Dead Can Dance i This Mortal Coil, współtwórca brzmienia 4AD w latach 80. Po odejściu z zespołu nagrał wraz z gitarzystą Michaelem Brookiem płytę „Sleeps With The Fishes”, która należy dziś do klasyki nowofalowego ambientu.

Cena karnetu na festiwal wynosi 80 zł, a biletów na poszczególne dni 50 zł.

Rezerwacje telefoniczne: (18) 35 35 695, lub aquavoice@gmail.com

Więcej informacji:

http://mpmambient.pl/

https://www.facebook.com/AmbientFestivalGorliceJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy