Wpisz i kliknij enter

Nowości z Atypeek

Pojawiły się reedycje płyt grup Enablers i Toys’R’Noise, a także premierowy album członków słynnej francuskiej formacji Palo Alto.  

Enablers - Tundra

Enablers – „Blown Realms and Stalled Explosions” + „Tundra” (2008/2011/wrzesień 2015 | Atypeek)

Kwartet z San Francisco istnieje od 2004 roku. Do tej pory wydali pięć krążków studyjnych, z czego jeden w tym roku, pt. „The Rightful Pivot”. Francuska oficyna Atypeek postanowiła wznowić ich starsze płyty: „Tundra” (2008) i „Blown Realms and Stalled Explosions” (2011). Gitarzysta Enablers, Joe Goldring, niegdyś zasilał szeregi zespołu Swans. Z pewnością styl, jaki prezentuje ta amerykańska grupa wyróżnia ją na tle gitarowych kapel z pogranicza post- i noise-rocka. Ważną część stanowią recytowane teksty przez Pete’a Simonelli’ego (blisko mu do Lou Reeda), jak i sama muzyka pełna dysonansów, niewygodnych riffów, nieoczekiwanych zmian tempa i harmonii. Te albumy trzeba znać!

Toys'R'Noise - Toys'R'Noise

Toys’R’Noise – „Toys’R’Noise” (2013/wrzesień 2015 | Atypeek)

„Toys’R’Noise” to debiutancka płyta francuskiego tria, która oryginalnie ukazała się w 2013 roku nakładem Tandori Records. Artyści tworząc swoją muzykę wykorzystują mnóstwo różnego rodzaju zabawek, urządzeń czy instrumentów własnej produkcji. Oczywiście słyszymy też gitary, analogowe syntezatory i perkusję. Jedni porównują Toys’R’Noise do Masters Musicians Of Bukkake i Kiss The Anus Of A Black Cat, a inni do Swans. To są bardzo dobre tropy, jeśli uważnie wsłuchamy się w nagrania Toys’R’Noise, to z pewnością zauważymy, że ci muzycy inspirują się dokonaniami wspomnianych grup, ale robią to w sposób przemyślany i twórczy.

Jacques Barbéri & Laurent Pernice - L'Apocalypse des Oiseaux

Jacques Barbéri & Laurent Pernice – „L’Apocalypse Des Oiseaux” (wrzesień 2015 | Atypeek)

Na albumie „L’Apocalypse Des Oiseaux” spotkały się dwie kultowe postaci francuskiej sceny eksperymentalnej, a mianowicie Jacques Barbéri (Palo Alto, Limite) i Laurent Pernice (Nox, Palo Alto). Ten pierwszy jest znany również ze znakomitych książek z gatunku SF. Płyta „L’Apocalypse Des Oiseaux” to surrealistyczne krajobrazy i opowieści (poésie sonore) przywołujące skojarzenia z tym, co tworzyli Bernard Parmegiani czy Luc Ferrari.

 

Strona Atypeek Music »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy