Wpisz i kliknij enter

Matowy

Matowy w barwach wytwórni ETALABEL!

Co jakiś czas w katalogu oficyny ETALABEL – prowadzonej przez Grzegorza Bojanka – pojawiają się nowi artyści. Często są to projekty, które wydają swój debiutancki materiał. Doskonałym tego przykładem jest twórczość polskiej producenta ukrywającego pod nazwą Matowy. Początki tego przedsięwzięcia sięgają 2013 roku, choć dopiero teraz stykamy się z jego pierwszym wydawnictwem, pt. „rzeka zatrzymała burzę” (premiera: 09.10.2015). Dodam, że Matowy niegdyś wchodził w skład bydgoskiej grupy Tin Pan Alley.

To, co przygotował artysta na krążku „rzeka zatrzymała burzę”, oczywiście znakomicie wpisuje się w zakres eksplorowanych przestrzeni przez ETALABEL. Dwie długie kompozycje, jakie wypełniły ten minialbum, to ambientowe strugi delikatnych barw, nakreślone za pomocą przetworzonych dźwięków gitary (sporo tu brzmień efektu Flanger Hoax ), syntezatora, samplera i field recordingu (ciekawe wykorzystanie odgłosów szczękających psów w „die dunkle nacht”). W wersji elektronicznej skrywa się jeszcze jedno bonusowe nagranie, które wyśmienicie uzupełnia całość. Płyta „rzeka zatrzymała burzę” ukazała się w limitowanym nakładzie 40 kopii, każda ręcznie robiona. Wystarczy zobaczyć zdjęcia na stronie Bandcamp labelu.

 

Strona ETALABEL »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Nowości z International Anthem

Odwiedzamy katalog chicagowskiej oficyny International Anthem, gdzie ukazały się nowe wydawnictwa Makaya McCravena i Bena LaMara Gaya.