Wpisz i kliknij enter

Nowości z Desmonta

Porcja fascynujących dźwięków z brazylijskiej wytwórni Desmonta.

Na wakacjach pisałem o dwóch świetnych wydawnictwach opublikowanych przez oficynę Desmonta: M.Takara & H.Diaz i MNTH (tutaj więcej). A całkiem niedawno prezentowałem 10-calowy split, pt. „Desmon Brasilis 1”, gdzie różni producenci brazylijscy wzięli na warsztat nagraniach awangardowych artystów ze swego kraju.

V12

Daniel Higgs – „VIV”  (11.11.2015 | Desmonta / Unwork, Inc)

Daniel Higgs to muzyk, wokalista, kompozytor i poeta znany przede wszystkim z rockowo-post-hardcore’owego zespołu Lungfish. Artysta niezmiennie od ponad trzech dekad pozostaje wierny amerykańskiej tradycji gry na banjo. Higgs jest bardzo utalentowanym banjonistą, o czym możemy się przekonać słuchając albumu „VIV”. Winyl wypełniły dwie kompozycje zagrane na banjo, w których Amerykanin w piękny sposób nawiązuję do swoich korzeni, czyli pojawiły się echa twórczości Hobarta Smitha, Mike’a Seegera czy Docka Boggsa. W drugim utworze „lado b” Higgs nie tylko raczy nas karkołomnymi partiami na banjo, ale też swoim wyjątkowym śpiewem.

cover

Baoba Stereo Club – „ep” (09.11.2015 | Desmonta / Traineira)

Początkowo projekt Baoba Stereo Club był duetem, później triem, a od 2009 roku jest to kwartet, na czele z Mauricio Takarą grającym na syntezatorze. Pozostali muzycy to: Henrique Diaz (gitara), Bruno Gold (fortepian) i Paulo Soares (perkusja). Do tej pory ukazały się ich dwa albumy. Jeden z nich to „Baoba Stereo Club” z 2014 roku. Z kolei na winylowej „ep” znalazły się tylko dwa nagrania, ale za to jakie! Eksperymentalny rock przeplata się z finezyjnie poprowadzoną jazzową improwizacją i krautrockowym groove’em.

Profil na Facebooku »

 

Strona oficyny Desmonta »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy