Wpisz i kliknij enter

Sven Kacirek

Tym razem Sven Kacirek zabiera nas na Okinawę.

Pingipung048_front

Niemiecki perkusista, kompozytor, producent, autor książek i wykładowca Sven Kacirek, od lat zaskakuje nas swoimi niekonwencjonalnymi pomysłami. Szczególnie interesuje go muzyka tradycyjna pochodząca z wysp leżących na Pacyfiku. Kacirek współpracuje oraz koncertuje z bardzo różnymi artystami: Nils Frahm, Hauschka, Shabaka Hutchings. Aktualnie jest w trakcie europejskiej trasy wraz z Johnem McEntire (Tortoise) i Stefanem Schneiderem.

Wydaje mi się, że jednak najbardziej ekscytujące nagrania Kacirek tworzy przy udziale na przykład lokalnych muzyków, choćby z Okinawy. Na płycie „Songs From Okinawa” (20.11.2015 | Pingipung) hamburski kompozytor odczytuje kulturę muzyczną Okinawy poprzez jej burzliwą historię, która niewątpliwe miała ogromny wpływ na jej wyjątkowy charakter (w starożytności wyspa była pod władaniem Chińskiego Królestwa, a podczas II wojny światowej Japonia walczyła z USA).

Kacirek zaprosił wielu muzyków i wokalistów. To nie jest pierwsze takie posunięcie ze strony Niemca, bowiem w podobny sposób postąpił na swoim poprzednim wydawnictwie z udziałem mieszkańców małych wiosek Kenii. Japoński klimat Okinawy (tradycyjny śpiew, instrumenty) połączył się z partiami Kacireka zagranymi na marimbie, ksylofonie, perkusji i fortepianie, a do tego oszczędne ilości elektroniki. Jedno jest pewne: artysta nie splądrował dziedzictwa technik instrumentalnych i wokalnych kultury Okinawy, a wręcz przeciwnie, wzbogacił oba elementy o środki wyrazu kojarzące się z kulturą europejską.

 

Oficjalna strona artysty »
Profil na Facebooku »
Strona Pingipung »
Profil na Facebooku »
Słuchaj na Soundcloud »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy