Wpisz i kliknij enter

The Advent – 100 Collection

Warto być wiernym swym młodzieńczym fascynacjom muzycznym.

Dwie dekady nieustannej działalności sprawiły, że Cisco Ferreira jest postrzegany jako ortodoksyjny bombardier, specjalizujący się w klasycznym techno i electro. Być może dlatego mimo zmieniających się mód na klubowej scenie, jego wytwórnia Kombination Research opublikowała właśnie setną płytę w swym katalogu. Z tej okazji otrzymujemy cyfrową kolekcję nagrań projektu The Advent i zaprzyjaźnionych z nim artystów, zawierającą aż 22 utwory z całej historii firmy.

Pierwsza część zestawu bucha wściekłą energią galopującego techno o minimalowym rodowodzie, łącząc na miarowym rytmie równo cięte akordy i szarpane loopy („P.Tek” czy „Distance”). Jedynie od czasu do czasu trafiamy tu na drobne urozmaicenia – choćby rave’owe piano i detroitowe smyczki w „Missing” Murata, dubowe klawisze i tribalowe perkusjonalia w „Bad Boyu” lub zdeformowane efekty acidowe w „Mononix”. Centrum tego setu wypełnia jednak electro – uderzając mechanicznymi podkładami, wnoszącymi ze sobą warczące basy i zimną elektronikę, tworzącą futurystyczny klimat („Electra Fix” i „Bass High”).

Druga odsłona zestawu jest bardziej urozmaicona. Oczywiście startujemy z minimalowym techno („Lost”), by potem skręcić w stronę rozwibrowanej samby rodem z dokonań Purpose Makera („Bike On The Rocks” Davide Squillace). „Visualise” to wyjątkowy utwór w tym segmencie – finezyjne disco o nastrojowym tonie. Chłodnie tchnienie majestatycznego electro w stylu Motor City znajdujemy z kolei w „Two Rock” i „In Range”. Powracają także echa plemiennej rytmiki o metalicznym posmaku – w koncertowej wersji „Mind, Body & Soul” i niepublikowanym wcześniej „Tip Off”.

Mocna pozycja, jaką zajmuje dziś Cisco Ferreira na elektronicznej scenie wskazuje, że warto być wiernym swym młodzieńczym fascynacjom muzycznym. Kiedy inni didżeje i producenci nieustannie zmieniają styl, próbując dopasować się do kolejnych trendów, brytyjski artysta cieszy się niesłabnącą popularnością, mając od ponad dwóch dekad wierne grono fanów. To bez wątpienia dobry sposób na przetrwanie w trudnym okresie nieustannych przemian na fonograficznym i klubowym rynku.

Kombination Research 2016

www.the-advent.com

www.facebook.com/theadvent.official

www.theadvent.bandcamp.comJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy