Wpisz i kliknij enter

Paide & Fischerle

Pawlacz Perski wydał kompilację odwołującą się do estetyki dub techno. Sprawdźcie koniecznie!

Paide (Paweł Dunajko) i Fischerle (Mateusz Wysocki) zaproponowali udział w przygotowaniu składanki „Doubts” producentom kojarzonym głównie z szeroko rozumianym eksperymentem, dla których muzyka dub techno może stanowić niezbadane dotychczas terytorium.

Duet FOQL i RNA2 znany głównie z surowo wyciosanych konstrukcji, proponuje spowolnioną oraz rozległą narrację. Nierówno sunący ziarnisty puls ulokowany w głębinowym i rozchybotanym rytmie, otoczony jest warstwą przypominającą statyczne drony Ellen Fullman. Z kolei Mirt zrytmizowany segment utworu osadza na dźwiękach terenowych i ambientowej akustyce. „Static” Meeting By Chance (projekt Marcina Cichego) został skonstruowany wokół organicznych brzmień przywodzących skojarzenia z hi-tech jazzem Flangera. Footworkowy Rhythm Baboon rozpędza maszynerię dub techno do 160 bpm’ów, a Łukasz Kacperczyk zanurza puls w niepokojącej psychodelii. Całość dopełniają utwory Michała Wolskiego i Micromelancolié przypominające studium niewyobrażalnie rozciągniętej sonicznej czasoprzestrzeni.

„Doubts” to kompilacja utworów dub techno – o skrzywionym i niejasnym rodowodzie, lokująca się na styku sytuacji granicznej i kryzysowej, próbując wydostać stamtąd coś na kształt ożywczego potencjału.

Album jest dostępny w formie cyfrowej lub w limitowanym nakładzie 60 sztuk na kasecie.

 

Strona oficyny Pawlacz Perski »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
jędrek
jędrek
8 lat temu

dobra rzecz spokojnie łyka mnóstwo zagranicznych pozycji na starcie … szkoda że nie na vinylku albo cd …. no można sobie wypalić 😉

Polecamy