Wpisz i kliknij enter

Nowi artyści, nowa scena na Tauron Festiwalu

Lineup tegorocznej edycji Tauron Festiwalu Nowa Muzyka już teraz wygląda ekscytująco. W Katowicach zagrają m.in. Floating Points, Oneohtrix Point Never, Aux88 i Roni Size. Będzie też nowa scena.

Autorzy jednych z najlepszych albumów ubiegłego roku – Floating Points Live oraz Oneohtrix Point Never, do tego Matrixxman, legenda electro z Detroit Aux88 oraz Roni Size i DJ Krust z setem prezentującym początki jungle i drum’n’bassu. Wszyscy oni zagrają podczas jedenastej edycji festiwalu.

W Katowicach zobaczymy także Kida Simiusa, Beneficjentów Splendoru, supergrupę Slalom oraz ukraińskiego pianistę Lubomyra Melnyka. Festiwal odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia w Katowicach.

Będzie nowa scena

W tym roku Festiwal zyska także nową scenę. W trakcie dwóch festiwalowych dni w mniejszej sali NOSPR można będzie posłuchać jazzu i muzyki neoklasycznej w wyjątkowych warunkach – kameralna sala, podobnie jak główna, cechuje się fantastyczną akustyką. Scena pomieści kilkaset osób i będzie spokojną przystanią pomiędzy znacznie głośniejszymi brzmieniami płynącymi z pozostałych stron Festiwalu. Pierwszym artystą, który na niej wystąpi jest Lubomyr Melnyk.

Koniecznie sprawdźcie stronę festiwalu: www.festiwalnowamuzyka.plJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Plaid ‎– Polymer

Londyński duet poruszający się na scenie elektronicznej już blisko trzydzieści lat, 7. czerwca wydał swój kolejny studyjny album zatytułowany „Polymer”.