Wpisz i kliknij enter

Recent Arts audio-visual show

Niezwykły projekt eksperymentalny.

Recent Arts to artystyczny duet, w skład którego wchodzą niemiecki muzyk Tobias Freund wraz z chilijską artystką wizualną Valentiną Berthelon. Muzyka stworzona na potrzeby tej inicjatywy powstawała dzięki tajemniczej aplikacji „Loop Based Computer Controlled Engine”, która generuje i powtarza dźwięki w bardzo naturalny sposób – jak twierdzi wydawca przypominający przepływ wody w potoku lub na przykład przewiew wiatru.


Recent Arts -„Static Universe”(Teaser)

Utwory powstawały w latach 2012-2015 w oparciu o improwizację na analogowych snytezatorach i oscylują w skrajnych amplitudach od ambientu/drone’u do industrialu/noise’u. Premiera płyty, pt. „Static Universe” (Cd/Digital) będzie miała miejsce 30 marca i ukaże się nakładem Non Standard Productions. Najważniejszym elementem całego przedsięwzięcia jest jednak specjalne show audio-wizualne podczas którego artyści manipulują dźwiękiem i obrazem w czasie rzeczywistym. Podstawą wizualną show są ryciny, diagramy i zdjęcia odnoszące się do matematyki, geologii, mikrobiologii czy astrologii.

NSP13 Artwork

Tracklista:
1.The History Of Darkness
2. Emptiness Syndrom
3. Colors In Motion
4. The Form Of Time
5. Static Universe
6. The Extension Of Expansion
7. Into Infinity
8. Zero Theorem
9. Branwelt
10. Recent Dawn

www.tobiasfreund.com/Recent-Arts
www.soundcloud.com/tobias-freund
www.facebook.com/tobiasfreundproductions/Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Cały czas szukam swojego miejsca – rozmowa z Ku Ku

Ku Ku, czyli Adam Skrzypkowski, wydał niedawno album „ESC EP”, który był pretekstem do rozmowy o grach wideo, animacjach, polskiej muzyce elektronicznej, japońskim techno oraz pracach