Wpisz i kliknij enter

Tarwater – reedycja płyty i koncert na Tauron Nowa Muzyka

W maju ukaże się winylowe wznowienie albumu „Silur”, a w sierpniu berliński duet zagra ten materiał na tegorocznej edycji katowickiego festiwalu.

Zespół Tarwater założony przez Bernda Jestrama i Ronalda Lippoka istnieje od 1995 roku. Przez te 21 lat grupa wydała 11 albumów studyjnych, wspomagała w nagraniach wielu artystów (m.in. Piano Magic, Tikiman, Tuxedomoon, B. Fleischmann), skomponowała muzykę do niezliczonych spektakli teatralnych, filmów a nawet do opery „Tosca”, wystawionej przez berlińską Volksbühne. W Polsce Tarwater zagrał kilka tras koncertowych i ma zagorzałą grupę fanów. Wytwórnia Gusstaff Records opublikowała też na wyłączność dwa albumy duetu („Not The Wheel” i „Donne Moi La Main”), a polska wersja płyty „Spider Smile” zawiera o jeden utwór więcej niż wydanie niemieckie… W marcu 2016 roku ukazała się wspólna płyta Tarwater, Alva Noto i Iggy Popa, na której ten ostatni deklamuje wiersze Walta Whitmana.

13 maja nakładem Gusstaff Records pojawi się po raz pierwszy po 18 latach wznowienie na płycie winylowej jednego z najważniejszych albumów w dyskografii Tarwater: „Silur”. To dzięki tej płycie zaczęli nagle koncertować na całym świecie, ich płyty w USA wydawał tamtejszy oddział Mute i wpisali się na stałe do kanonu nowej muzyki elektronicznej. Z okazji tej reedycji zespół zagra specjalny koncert na festiwalu Tauron Nowa Muzyka w sierpniu 2016 roku. Zaprezentują materiał właśnie z płyty „Silur” oraz inne najstarsze swoje nagrania. Będzie to jedyny taki koncert w Polsce i jeden z nielicznych na świecie.

 

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy