Wpisz i kliknij enter

Joasihno

Niemiecki duet powraca z trzecim albumem!

Projekt Joasihno tworzą: Cico Beck (Aloa Input, The Notwist) i Nico Sierig (Missent to Denmark). Początkowo było to solowe przedsięwzięcie Becka, ale szybko dołączył do niego perkusista Sierig, z którym nagrał pierwszy longplay, pt. „We say: oh well” (2011). Po dwóch latach pojawił się ich drugi krążek „A lie”. Cico bardzo lubi podróżować i poprzednie płyty powstały pod wpływem innych kultur (Islandia, Afryka). W czasie swego pobyty w Afryce artysta odkrył basowe brzmienie bębna doundoun wykonanego z krowiej skóry.

Na tegorocznym wydawnictwie „Meshes” (06.05.2016 | Alien Transistor) nie brakuje zarówno rytmów afrykańskich (słychać m.in. charakterystyczne repetycje grane na marimbie/wibrafonie), jak i nowych elementów w twórczości Joasihno, czyli struktur oraz układów harmonicznych będących ukłonem w stronę Steve’a Reicha, Philippa Glassa czy Raymonda Scotta. Choć sam Beck opisuję płytę „Meshes” jako połączenie filozofii Four Teta, kompozycji Moondoga i neoklasycznego podejścia Nilsa Frahma. Bez względu na ilość wymienionych nazwisk, wpływów, gatunków etc., „Meshes” jawi się jako świeży, przemyślany, nieoczywisty i bardzo dobry album.

Przypomnę, że w maju tego roku ukazała się wyśmienita EP-ka „Sonnier” (recenzja) duetu You + Your D. Metal Friend (Cico Beck, Markus Acher).

 

Strona Joasihno »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »
Strona Alien Transistor »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy