Wpisz i kliknij enter

Offthesky

Dzisiaj ma swoją premierę najnowszy album amerykańskiego artysty.

Offthesky to solowy projekt Jasona Cordera z Denver (choć znany jest też jako Color Cassette i Juxta Phona), wydającego muzykę od przeszło czternastu lat. Jego płyty znajdziemy w katalogach takich wytwórni jak 12k, Home Normal, Hibernate czy Zymogen. Corder oprócz tworzenia ambientu i eksperymentalnej elektroniki, zajmuje się też komponowaniem muzyki do gier wideo.

Właśnie pojawił się nowy krążek Amerykanina, pt. „Silent Went The Sea” (07.07.2016 | Eilean rec.). Tym razem Corder przygotował materiał w towarzystwie Anny Hess (skrzypce), Julie Slater (skrzypce), Maggie Thompson (wiolonczela), Danny’ego Norbury (wiolonczela), Jiaha Shinema (wiolonczela), Shilpiego Gupta (wokal) i Briana Archinala (wibrafon, instrumenty perkusyjne). „Silent Went The Sea” ukazało się również w specjalnym wydaniu uzupełnionym o płytę DVD.

Nowe kompozycje Offthesky to w przeważającej części ambient ze sporym udziałem akustycznych brzmień. Znalazły się także nagrania z większą porcją elektroniki, choćby znakomity fragment „Form Light”. Niekiedy Corder i jego muzycy zbliżają się w rejony wyśmienicie poprowadzonej muzyki improwizowanej nasyconej melancholijnym ambientem („Insofar, In So Far”).

https://soundcloud.com/eilean_rec/offthesky-silent-went-the-sea-album-preview

 

Strona Bandacmp Offthesky »
Strona Eilean rec. »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy