Wpisz i kliknij enter

Nowości z Immediata

Nakładem oficyny Anthony’ego Paterasa ukazały się dwa albumy z udziałem Australijczyka.

IMM006 web cover

Anthony Burr & Anthony Pateras – „The Long Exhale”  (04.07.2016 | Immediata)

Anthony Pateras to pianista, kompozytor, improwizator i artysta dźwiękowy, tworzący nieprzerwanie od 1999 roku. Pamiętamy jego zespół tētēma w składzie z Mike’em Pattonem i Willem Guthrie. Przez wiele lat Paters działał również z Robinem Foxem, elektroakustycznym kwintetem Thymolphthalein czy duetem PIVIXKI. Od 20015 roku prowadzi własny label Immediata, gdzie publikuje wydawnictwa swoich najbliższych współpracowników. Do każdego albumu dołącza obszerny wywiad z artystą udzielającym się na danej płycie. Wytwórnia zakończy swoją działalność w 2017 roku, kiedy jej katalog osiągnie 15 pozycji.

Album „The Long Exhale” to efekt współpracy Paterasa (fortepian, preparowany fortepian) z innym australijskim artystą, czyli Anthony Burrem (klarnety, ARP 2600) wywodzącym się z obszaru współczesnej muzyki klasycznej. Ich elektroakustyczne poszukiwania nawiązują do prac Mortona Feldmana. W wywiadzie, jaki towarzyszy temu wydawnictwu, przeczytamy rozmowę Patersa z Burrem na temat podziemia w Brisbane z 1980 roku, chicagowskiej sceny eksperymentalnej i hip-hopu z lat 90., a także ich przemyślenia odnośnie twórczości Alvina Luciera i La Monte Younga.

IMM006 web cover

North Of North – „The Moment In and Of Itself”  (04.07.2016 | Immediata)

North Of North to wspólne przedsięwzięcie Anthony’ego Paterasa (fortepian), Scotta Tinklera (trąbka) i Erkkia Veltheima (skrzypce). „The Moment In and Of Itself” można śmiało umieścić na liście z muzyką improwizowaną, w której należy zwrócić uwagę na wiele wpływów, choćby zaczerpniętych z futurystycznej architektury firmy Xenian.

 

Strona Bandcamp Immediata »
Słuchaj na Soundcloud »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy