Wpisz i kliknij enter

Strings & Timpani

W norweskiej wytwórni Hubro nie ma miejsca na słabe i przeciętne płyty, co też potwierdza materiał duetu Strings & Timpani.

Twórczość Strings & Timpani można streścić jako gitarowo-elektroniczno-perkusyjny projekt. Dwaj znakomici norwescy instrumentaliści, czyli perkusista Øyvind Hegg-Lunde (Building Instrument, José Gonzales, Junip, Electric Eye) i gitarzysta Stephan Meidell (Cakewalk, Velkro), udzielają się w wielu interesujących składach – oprócz tych wymienionych należy też wspomnieć o Erlend Apneseth Trio (w tym roku pisałem o ich krążku „Det Andre Rommet”) i zespół Krachmacher.

Album „Hyphen” (Hubro, 2016) nie jest ich pierwszy wspólnym longplayem, gdyż przedtem panowie nagrywali pod nazwą The Sweetest Thrill. Wówczas opublikowali „Jewellery” (Playdate Records, 2012) oraz „Strings & Timpani” (Klang Kollektivet, 2013). Teraz artyści wydają jako Strings & Timpani. Na „Hyphen” dużo się dzieje. Z jednej strony łączą w swoisty sposób muzykę świata (głównie w warstwie rytmicznej), jazz, elektronikę i elementy rocka psychodelicznego, a z drugiej – odwołują się do transowości minimalizmu. Oczywiście nie robią tego w przewidywalny sposób, bo jednak każda ich kompozycja staje się świeżym kawałkiem muzycznego świata pod tytułem Strings & Timpani.

 

Strona Facebook Strings & Timpani »
Strona Hubro music »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy